Обстановка в районі проведення АТО станом на 14 лютого 2016 року
Ситуація в зоні проведення АТО характеризується інтенсивним вогневим впливом противника на підрозділи наших військ. Протягом доби здійснено 69 обстрілів зі стрілецької зброї, гранатометів, ЗУ-23-2, ПТРК та 82/120-мм мінометів, з них: 23 – Зайцеве, Майорськ, Троїцьке, Дача, Верхньоторецьке (Слов’янський напрямок); 40 – Авдіївка, Опитне, Піски, Спартак, Красногорівка, Мар’їнка (Донецький напрямок); три – Гранітне (Волноваський напрямок); три – Талаківка, Павлопіль, Широкине (Маріупольський напрямок).
Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність у районах Донецьк, Брянка та Білоріченський забороненого Мінськими домовленостями озброєння – танків, артилерійських систем калібром понад 100 мм, САУ та 122-мм РСЗВ “Град”.
Зростає обурення населення тимчасово окупованих територій України присутністю та діями російських загарбників. На адресу окупантів лунають обвинувачення у навмисних обстрілах пунктів пропуску, що призводить до їх закриття або призупинення відкриття (пункт пропуску Золоте), та, як наслідок, створює суттєві перешкоди для перетину лінії розмежування.
Підтверджено інформацію про відсутність можливостей російської влади повністю виплачувати грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть участь в бойових діях на Сході України. Так, російські військовослужбовці 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) 1 АК висловили відкриту непокору у зв’язку з невиплатою грошового забезпечення. Для уникнення бунту, командування частини видало по 2 тисячі російських рублів на харчування та цигарки.
Незадовільне грошове та матеріальне забезпечення призводить до збільшення фактів відмови від продовження контрактів та дезертирства. Так, через небажання проходити службу на передових позиціях, втік російський військовослужбовець 9 окремого мотострілецького полку (Новоазовськ) 1 АК, громадянин Росії М.Кобелєв, 1992 року народження.
Командири підрозділів 6 окремого мотострілецького полку (Стаханов) 2 АК, з огляду на фінансову скруту, організували бізнес на бойових чергуваннях. За хабар переводять до тилових підрозділів особовий склад, який не бажає проходити службу на передових позиціях. Це викликає обурення у тих військовослужбовців, які змушені нести додаткове навантаження на передовій.
ГУР |