Анатолій : Представники НАТО зробили важливі заяви НАЖИВО
Новость от Anatoliy Tkachenko
Представники НАТО, США та Великої Британії зробили важливі заяви підчас 9-го Київського Безпекового Форуму
14 квітня 2016 у Києві розпочався дводенний 9-ий Київський Безпековий Форум, організований Фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”. Понад 400 міжнародних і українських лідерів, представників політичних, ділових та громадських кіл із понад 20 країн світу розпочали обговорення глобальних безпекових тенденцій та викликів в сучасних міжнародних відносинах.
Цього року основна тема Форуму присвячена останнім подіям в Україні та біля її кордонів, їх передумовам і можливим наслідкам для держави, регіону, Європи і навіть для світу в цілому. Українські та міжнародні фахівці спробували спрогнозувати можливі сценарії розвитку подій та їх наслідки, а також дали експертні рекомендації щодо забезпечення стабільності та безпеки Європи і сусідніх регіонів у майбутньому.
Для читачів вирішили представити найцікавіші тези спікерів 9-го Київського Безпекового Форуму, які дозволяють зрозуміти сучасні особливості міжнародних підходів до оцінки та вирішення кризових питань світової безпеки.
Заступник Генерального Секретаря НАТО Александер Вершбоу:
«НАТО засуджує і ніколи не погодиться з окупацією Криму. Окупація Криму є катастрофою для європейської системи безпеки. Навіть, військова агресія на сході України ні для кого не стала сюрпризом (оскільки ще в Грузії можна було побачити передумови для цього). Росія та її поплічники постійно порушують режим припинення вогню на Донбасі. Тому світовій спільноті потрібно постійно чинити тиск на неї з тим, щоб вона повністю дотримувалась вимог, визначених в мінських домовленостях. І поки вона не буде цього робити, даний тиск буде продовжуватись».
Голова комітету з питань оборони та безпеки Великої Британії (2010-2015), Державний секретар у закордонних справах та справах Співдружності (1995-1997) Малкольм Ріфкінд:
«Україна, як держава, як нація що відроджувала себе, мала дуже складні часи, і ці труднощі були поглиблені тим, що Путін і РФ вирішили піти на те чого не було з судетських часів – це анексія Криму. І світ не повинен миритися з цим. Ми ніколи не визнаємо справедливість цієї події. Жорсткі санкції проти Російської Федерації, які застосовуються США й європейськими країнами, мають бути продовжені допоки продовжується агресія російської сторони. Росія де-факто порушила Будапештський меморандум. Крок щодо порушення цілісності України завдав шкоди не лише Україні, але й в цілому руху щодо нерозповсюдження ядерної зброї в світі.
Стосовно ж перспектив України в ЄС.
ЄС змінюється і не завжди так, як того б хотілося тим, хто традиційно був елітою в Брюсселі. Останні тенденції, що спостерігаються в країнах-членах Європейського Союзу щодо можливої трансформації спільноти, сприятимуть прискоренню набуття Україною членства в ЄС. Велика Британія, Швеція, Данія, можливо, Польща, не хочуть приймати деякі форми повної інтеграції в ЄС. І якщо членство в ЄС не буде передбачати повної інтеграції, повного виконання найдрібніших вимог, і дасть можливість зберігати свою національну свободу в деяких напрямках, я гадаю, що для України це означатиме значне скорочення того шляху до ЄС, до членства, ніж той, яким він виглядає зараз».
Заступник Державного секретаря США з питань демократії та глобальних відносин (2001-2009) Пола Добрянскі:
«З агресією Росії на Сході України і незаконною анексією Криму був кинутий виклик західним цінностям, інститутам і альянсам, які зберігали мир і стабільність протягом десятиліть після закінчення Другої світової і Холодної війни. Тому нам необхідно бути єдиними і мати консенсус на підтримку цих інституцій і цінностей. Ми повинні працювати не лише над питанням продовження санкцій, але й шукати додаткові санкції, тому що треба підняти ціну агресії, і забезпечити, щоб насильство було припинене і територіальна цілісність України поважалася. Цей Форум відбувається у надзвичайно важливі часи, коли Україна намагається боротися на східному фронті і в той же час вона прагне заснувати економічний розвиток, боротися з корупцією, та інтегруватися до європейського співтовариства. Нам треба бути пильними і допомагати Україні у досягненні цієї надзвичайно важливої мети».
Заступник Уповноваженого Міністерства оборони США Майкл Карпентер:
«Якщо в Україні будуть продовжені реформи, США надалі підтримуватимуть її. Що стосується допомоги Україні в галузі безпеки, особливо, що стосується реформування її збройних сил, то тут мені приємно відмітити, що в 2016 р. США нададуть країні 335 млн дол. для звичайних сил, а також Сил спеціальних операцій ЗС України. В той же час США планують подвоїти допомогу для прикордонної служби і Національної гвардії України. В Україні багато чого зроблено в плані проведення реформ після Революції гідності. Ми надіємось, що Україна не зверне зі шляху реформ, бо США й надалі планує сприяти позитивним змінам. Ситуація на Донбасі сьогодні є досить крихкою. Ми відмічаємо значні порушення з боку проросійських сил режиму припинення вогню. Крім того, на Донбас постійно перекидається російське озброєння. Місія ОБСЄ неодноразово потрапляла під мінометний вогонь, їй часто закривають доступ до багатьох місць на Донбасі для проведення інспекцій. Це все підводить до висновку, що Росія вдається до контрольованої ескалації ситуації на Донбасі. Крім того, російська сторона сьогодні активно маніпулює своїм наративом стосовно подій на Донбасі, зокрема, звинувачуючи саме Україну в порушенні Мінських домовленостей. Політика США буде спрямована на збережені санкцій проти Росії до тих пір, коли Україна поверне контроль над своїм східним кордоном та Кримом».