Створення міжпарламентської асамблеї країн Вишеградської четвірки, Румунії та України буде ініційовано в найближчі місяці
Країни карпатського регіону мають посилити співпрацю для розвитку інфраструктури та покращення економічної ситуації в регіоні, а Україна, зокрема, повинна збільшити кількість пунктів пропуску на своєму кордоні з західними сусідами - країнами-членами ЄС, заявляє маршалок Сейму Польщі Марек Кухчинський.
"Наразі така співпраця дуже слабка. Потрібно поставити мету - збільшити кількість пунктів переходу через кордон, поліпшити інфраструктуру між Україною та Словаччиною, Україною і Румунією, Україною та Польщею", - сказав М.Кухчинский на полях Форуму місцевого розвитку в м. Трускавці Львівської області у неділю.
Глава нижньої палати польського парламенту зазначив, що на економічному форумі в Криниці (Польща) планується запропонувати сформувати міжпарламентську асамблею у форматі чотирьох країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) і ще двох сусідніх країн Карпатського регіону – Румунії та України. "Ми хочемо запропонувати нашим колегам із Чехії, Угорщини створити спільну асамблею з Україною, Румунією не тільки у форматі чотирьох країн", - сказав він.
Водночас, М.Кухчинський допустив, що таке питання може бути обговорене і до початку форуму, вже в липні поточного року.
Глава Сейму Польщі нагадав, що з 1 липня 2016 року Польща стає головуючою країною у Вишеградській групі.
"Протягом багатьох років ми створюємо організацію в регіоні Карпат від України, Сербії через Румунію, Словаччину, Чехію, Угорщину, Польщу навіть до Білих Карпат на кордоні Чехії, Словаччини та Австрії. Якщо подивитися на карту – це головний центр центрально-східної Європи", - пояснив М.Кухчинський, зазначивши при цьому, що з точки зору економічного розвитку та інфраструктури - це "найменш розвинений регіон".
"Питання розвитку інфраструктури, економіки, розвитку співпраці – це наша мета розвитку і співпраці парламентів", - сказав спікер Сейму Польщі, додавши, що "необхідно уникати ситуацій, коли ми спілкуємося, підтримуємо зв'язки за допомогою Берліна, Вашингтона, інших міст".
М.Кухчинський також наголосив, що така співпраця між парламентами має стати сильним інструментом для впливу на НАТО, інші країни, зокрема, РФ для припинення агресії проти України.
Як очікується, ювілейний XXV Економічний форум в Криниці-Здруй (Польща) відбудеться з 8 по 10 вересня поточного року. На ньому очікується понад 3 тис. гостей із Європи, Центральної Азії, США.
Економічний форум у Криниці-Здруй проводиться щорічно з 1990 року. У роботі форуму беруть участь президенти, прем'єр-міністри, міністри фінансів, голови Центральних банків країн Східної Європи, керівники Євросоюзу, керівники найбільших компаній і банків Європи, представники неурядових організацій, експерти банківської справи, міжнародних фінансів, міжнародних відносин, відомі публіцисти, письменники, музиканти з усього світу. |