СБУ зібрала свідчення катувань українських військових терористами "ДНР/ЛНР" та спецслужбами РФ для примушення до співпраці ВІДЕО
Військова контррозвідка Служби безпеки України з початку російської агресії збирає свідчення військових, які стали жертвами катувань терористичних угруповань "ДНР/ЛНР" та їх російських кураторів для примушення до співпраці. Про це на брифінгу повідомив начальник Апарату Голови СБУ Олександр Ткачук.
Співробітники Служби вже опитали майже півтори тисячі військовослужбовців, більшість з яких засвідчили, що до них застосовували тортури для примушення до переходу на бік ворога та співпраці зі спецслужбами РФ. "Найбільшу жорстокість терористи проявляли до воїнів-десантників, артилеристів, спецпризначенців, розвідників, бійців добробатів, які відчули на собі увесь арсенал садистських розваг проросійських катів", ‒ зазначив Олександр Ткачук. За його словами, до наших бійців застосувалися найжорсткіші види катувань: ампутація кінцівок, удушення, враження електрострумом, нанесення опіків, примушення під загрозою смерті до вбивства інших полонених або так зване "вербування на крові", постійні побиття тощо.
Не всі військовослужбовці витримали такі нелюдські тортури. "На сьогодні військова контррозвідка СБУ встановила та попередила 76 фактів вербувань українських військовослужбовців російською розвідкою або терористами "ДНР/ЛНР", ‒ наголосив Олександр Ткачук. Він підкреслив, що ці військові не змогли передати інформацію кураторам та погодилися на співпрацю с правоохоронцями. Ще 63 військовослужбовці, які через катування змушені були надати згоду на співробітництво з противником, після повернення добровільно повідомили про це співробітникам спецслужби.
СБ України також задокументувала двадцять сім військових, які після перебування в полоні перейшли на бік ворога та брали участь у збройному конфлікті на боці російсько-терористичних сил. За отриманими матеріалами слідчими СБУ та військової прокуратури відкрито 12 кримінальних проваджень за ознаками вчинення злочинів, передбачених статтями 258-3 та 408 Кримінального кодексу України.
На сьогодні 47 колишніх полонених військовослужбовців вирішили звернутись з приводу жорсткого поводження з ними до міжнародних судових інстанцій. Тридцять один з них вже направив скарги у міжнародні інституції, у тому числі на адреси Голови Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні та женевського офісу Верховного комісара ООН з прав людини.