Чотири кроки, які потрібно зробити Україні (світова преса)
Аналітичний центр Atlantic Council розмірковує над чотирма основними кроками для того, щоб зробити боротьбу із корупцією в Україні ефективнішою. Американське видання Business Insider пише про те, що російська кампанія з дезінформації у соціальній мережі Facebook, вірогідно, була набагато ширшою, ніж про це відомо. Південноафриканський новинний портал News24 розмірковує над складнощами у відносинах Росії та Туреччини.
Аналітичний центр Atlantic Council розмірковує над чотирма основними кроками для того, щоб зробити боротьбу із корупцією в Україні ефективнішою. Авто статті Джош Коен зазначає, що Київ далі робить успіхи зі стабілізації економіки, та коли справа стосується боротьби з корупцією, це все ще можна назвати «двома кроками вперед і одним назад».
Тому, на думку автора, для того, щоб продовжувати рухатися вперед, західні друзі України повинні підштовхувати Київ здійснити чотири основні кроки, йдеться у статті.
По-перше, необхідно створити антикорупційний суд. На думку автора, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) є справжньою історією успіху, але його недостатньо для серйозної боротьби з корупцією. Антикорупційний суд, який існує поза межами судової системи, є пріоритетним завданням Києва, мовиться у статті.
По-друге, треба призначити незалежного аудитора НАБУ, вважає Коен. На цю посаду, на щастя, є чудові претенденти, такі як «провідний американський прокурор Марта Берш, генеральний директор Управління ЄС із питань запобігання зловживанням та шахрайству Джованні Кесслер і колишній голова Міжнародної комісії проти безкарності в Гватемалі Карлос Кастресана».
По-третє, Києву потрібно переглянути ті законопроекти про електронне декларування, які, на думку правозахисників, спрямовані проти антикорупційних активістів. Документи «вимагають від антикорупційних громадських організацій, їхніх підрядників та громадських активістів, котрі ведуть боротьбу з корупцією, подавати декларації про власність та доходи», пояснює автор. Це схоже на спробу переслідування антикорупційних діячів, йдеться у статті.
По-четверте, на думку автора, Україні необхідно негайно «перезавантажити Верховний суд».
У висновках Коен зазначає, що хоч запровадження цих чотирьох кроків не вирішить усіх проблем України, пов’язаних із корупцією, це стане значним кроком уперед. |