Байден Зеленському: без реформ, не буде членства в НАТО
Організація Північноатлантичного договору, також Північноатлантичний альянс або НАТО — міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 30 держав Північної Америки і Європи
Президент США Джозеф Байден висловився з питання прийняття України до лав Північноатлантичного альянсу. Основна думка – він не виключає членства України в НАТО, але це справа дуже віддаленої перспективи.
Про це президент США заявив в ході свого виступу на саміті НАТО в Брюсселі 14 червня, повідомляє «Слово і Діло» у розділі Безпека.
Байден не виключив вступу України до НАТО у віддаленому майбутньому, попри її територіальний конфлікт з Росією. Це означає, що шанси у Києва є, оскільки офіційно раніше вважалося, що в Альянс не можуть потрапити країни, які мають незаморожені територіальні претензії до інших країн, або ж до них самих.
Проте американський президент підкреслив, що зараз дорога в НАТО для України закрита, оскільки вона не відповідає критеріям для членства.
«Моя відповідь – ні. Відповідність критеріям – ось у чому справа. По-перше, треба позбутися корупції, відповідати іншим вимогам, виконати план дій. Ситуація незрозуміла, належить зрозуміти це в майбутньому, а поки ми будемо робити все можливе, щоб Україна була в змозі чинити опір фізичній агресії Росії», – сказав Байден.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний Альянс підтримує Україну. За його словами, НАТО надасть Україні допомогу зі вступом до Альянсу.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що очікує почути від американського колеги Джо Байдена конкретну відповідь про план дій щодо членства в НАТО для України.
Зеленський обрушився на НАТО через небажання Брюсселя надавати ПДЧ
Президент України Володимир Зеленський атакував докорами лідерів НАТО. Українського президента категорично не влаштовує відсутність конкретних термінів наступних кроків щодо вступу країни до Альянсу.
Про це повідомив Офіс президента України.
«Разом з тим у рішенні нинішнього саміту відсутні конкретні часові рамки наступних кроків у нашому зближенні з НАТО, на які ми сподівалися», – зазначив Зеленський.
Раніше генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Північноатлантичний Альянс підтримує Україну. За його словами, НАТО надасть Україні допомогу зі вступом до Альянсу.
Сколько денег украинцев уже отдал Зеленский своему спонсору Коломойскому - цифры? и это только за первые 100 дней президентства Зеленского.
Також Зеленський очікує почути від американського колеги Джо Байдена конкретну відповідь про План дій щодо членства в НАТО для України.
Україна вже давно готова до членства в НАТО – заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Agence France-Presse, Reuters і Associated Press, повідомляє Офіс президента.
Президент зазначив, що хоча за останній рік західні країни стали більше підтримувати Україну на шляху до НАТО, проте лідери цих країн як і раніше керуються в першу чергу своїми інтересами. Зеленський підкреслив, що західним країнам пора б зрозуміти одну річ – війна на Донбасі, це війна не просто в Україні, це війна в Європі, і люди на цій війні гинуть, в тому числі за європейські цінності.
«Західні партнери повинні зрозуміти, що підтримка України – це не тільки благо для українського народу, це також благо і безпека для їхніх країн», – додав він.
14 червня лідери НАТО схвалили комюніке за підсумками брюссельського саміту Альянсу. «Річні національні програми під егідою Комісії Україна – НАТО (КУН) залишаються механізмом, за допомогою якого Україна просуває реформи, що стосуються її прагнення до членства в НАТО. Україна повинна повною мірою використовувати всі інструменти, доступні в рамках КУН, для досягнення своєї мети – впровадження принципів і стандартів НАТО», – йдеться в комюніке брюссельського саміту Альянсу.
У МЗС звинуватили Росію в тому, що Україна не може отримати ПДЧ
Україні не дають ПДЧ в НАТО тому, що ряд країн Європи, які перебувають в Альянсі, бояться Росію і не хочуть посилати їй «сигнал».
Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі програми «Свобода слова».
За його словами, Україна повинна продовжувати впровадження реформ, щоб розвіяти Європейський скептицизм.
«Головна перешкода до надання Україні ПДЧ саме зараз – це небажання посилати такий сигнал Російській Федерації. І завдання зараз – працювати з цими скептиками, з країнами, які все ще мають якісь штучні занепокоєння, але паралельно продовжувати шлях трансформації України в інтересах українського народу», – сказав міністр.
Нагадаємо, 14 червня президент США Джозеф Байден на саміті НАТО висловився з питання прийняття України до лав Північноатлантичного альянсу. Основна думка – він не виключає членства України в НАТО, але це справа дуже віддаленої перспективи. |