Верховна Рада зібралася підтримати “татарівську” версію “реформи” БЕБ
Псевдореформу, яка не відповідає вимогам міжнародних партнерів, хочуть підтримати на комітеті вже сьогодні.
21 лютого, о 14:00 має відбутися засідання комітету Верховної Ради з питань фінансової політики.
Фінкомітет Ради погодив псевдореформу БЕБ “імені Татарова”. Її не погодили міжнародні партнери, але погодив Зеленський
На ньому планується розглянути та затвердити поданий Кабміном законопроєкт №10439, який імітує реформу Бюро економічної безпеки (БЕБ). А потім – вже на завтра – винести сумнівний законопроєкт у зал для голосування парламентом.
Цей законопроєкт не передбачає прозорої та повноцінної переатестації персоналу і , відкладає переатестацію на період через рік після війни. Він також надає Кабміну право формувати правила переатестації співробітників БЕБ. Більше того, урядовий механізм переатестації дозволить зупинити її навіть до початку проведення через оскарження урядового порядку в судах. Тому важливо, аби головні вимоги до атестації та правила визначалися на рівні закону. Саме це пропонує альтернативний законопроєкт №10439-2, який вже публічно підтримала Європейська бізнес-асоціація (EBA).
Також проєкт Кабміну не передбачає якісного оновлення конкурсних процедур з обрання персоналу. Запропонований Кабміном конкурс на посаду директора БЕБ містить суттєві недоліки, які дозволять втручання Банкової у конкурс.
Такі положення, як Центр протидії корупції (ЦПК) писав раніше, фактично лишають орган під ручним контролем заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.
За інформацією ЦПК, провести неефективний законопроєкт у “турборежимі” учора вмовив президента Володимира Зеленського міністр юстиції Денис Малюська. Також президенту донесли, що законопроєкт начебто був “затверджений МВФ”, проте жодних доказів такого “затвердження” не було надано.
“Законопроєкт уряду про “реформу” БЕБ не відповідає вимогам бізнесу, який системно скаржиться на “набіги” БЕБ. Його не підтримала жодна бізнес-асоціація. Він також не відповідає запитам МВФ, ЄС та послів G7, які неодноразово казали українській стороні про необхідність реального очищення органу”, – зазначає заступниця виконавчого директора ЦПК Олена Щербан.
Важлива деталь – за законопроєктом, “реформу” БЕБ зможуть почати лише після закінчення війни. А отже бізнес повинен буде терпіти набіги татарівських БЕБ фактично невизначений час. ЦПК наполягає – законопроєкт Кабміну №10439 у поточному вигляді не може бути проголосований у Раді. Справжнє перезавантаження БЕБ наразі можливе за умови прийняття законопроєкту №10439-2, який у владі поки що схильні ігнорувати. |