Серпомпо яйцям
ЦПК відновив проєкт “Серпом по Рейтингу”
Центр протидії корупції відновлює проєкт “Серпом по Рейтингу”. Виборці мають знати правду про народних обранців, які чи не щотижня стають фігурантами нових скандалів та розслідувань.
Зокрема, депутати відмовляються голосувати за справжню, а не татарівську, реформу Бюро економічної безпеки. Щоб Татаров і надалі міг контролювати БЕБ.
А ще протягують законопроєкт, який допоможе корупціонерам уникнути покарання в обмін на військову службу. Якщо депутати не приберуть цю норму перед другим читанням, то розкажемо про це виборцям.
Окрім того, нардепи не хочуть повністю скасовувати “правки Лозового”, завдяки яким топкорупціонери уникають покарання.
“Якщо послухати Єдиний телемарафон, то може скластись враження, що депутати голосують за потрібні закони та ухвалюють важливі для країни рішення. Це не зовсім правда. Тому ми вирішили відновити “Серпом по Рейтингу. Щоб виборці знали правду про своїх обранців”, – підкреслив Голова правління ЦПК Віталій Шабунін.
Як працює “Серпом по Рейтингу”?
Ми розказуємо правду про депутатів/партії їхнім виборцям. Таргетинг в Facebook/Instagram дозволяє дотягнутись до потрібних аудиторій.
Чому наш інструмент ефективний?
Завдяки донатам жертводавців проєкту, в минулі роки нам вдалось провести 365 кампаній, в рамках яких ми поширювали правду про факапи депутатів та партій. Нам вдалось дотягнутись до майже 17 млн виборців по всій Україні.
Що ми змінили?
Наші жертводавці задонатили на проєкт 1,2 млн грн. Але зараз донатів в першу чергу потребує українське військо, яке стримує ворога.
Тому частина витрат на покарання зашкварених депутатів частково буде покриватись за рахунок монетизації наших відео на YouTube та за рахунок донатів на наш Patreon та ByMeaCoffee.
Втім, ми залишаємо можливість напряму покарати депутата чи партію.
Ми також вирішили підняти планку для депутатів до 3000 грн, а для партій до 10 000 грн на кампанію.
Про кого хотіли би розказати виборцям
Нижче далеко неповний список депутатів, які зашкварились останнім часом:
- Нардеп від “слуг” Богдан Торохтій вказав, що його люксовий Мерседес коштує 10 тисяч грн. Пізніше він продав його за 170 тисяч доларів.
- Пов’язаний з депутатом-слугою Олександром Куницьким завод з Харкова, з 2016 року постачав зарядні станції у рф та в окупований Крим.
- На ексдиректора ресторану нардепа Миколи Тищенка під час великої війни оформили майна на понад 1 млн доларів.
- Опонентом депутата від ОПЗЖ Григорія Мамки під час захисту докторської був Татаров. До речі, ЦПК знайшов плагіат у тій дисертації.
- Депутат від “слуг” Володимир Крейденко має квартиру в центрі Києва за $200 тисяч завдяки продажу будинку і успішному бізнесу на черешні.
- Нардеп від СН Сергій Литвиненко їздить на Ленд Крузері свого помічника. Той каже, що зміг купити авто, в тому числі через те, що “займався бджолами”.
- 68-річна теща обраного від ОПЗЖ депутата Ігоря Кісільова придбала квартиру площею 360 квадратів вартістю від 2 до 5 млн доларів.
- 87-річна теща депутата від ОПЗЖ Олександра Качного подарувала дочці 6,5 млн грн, хоча мешкає у старій хрущовці на лівому березі Києва.
- “Слуги” Олександр Федієнко та Михайло Крячко хотіли взяти на поруки підозрюваного в корупції екоголову Держспецзв’язку Юрія Щиголя.
- Група нардепів від Батьківщини на чолі з Юлією Тимошенко хотіли взяти на поруки затриманого НАБУ депутата Полтавської облради Сергія Бєлашова.
Покарати депутатів за ці та інші зашквари, щоб про це дізнались їхні виборці можна тут. |