Єрмак знову дерибанить бюджетні кошти, горбатого тільки могила виправить
Близькі до Андрія Єрмака люди матимуть вплив на розподіл бюджетних коштів на нові українські фільми
Державне агентство України з питань кіно відібрало членів у нову Раду з держпідтримки кінематографії. Цей орган найближчим часом визначатиме, які українські фільми отримають фінансування, а які – ні. У новому складі є люди пов’язані з Андрієм Єрмаком та колишнім очільником Ради Артемом Колюбаєвим — фігурантом розслідування «Слідства.Інфо».
Про це повідомляє «Слідство.Інфо»
7 серпня 2024 року відбулось друге засідання конкурсної комісії, яка відбирає членів до Ради з держпідтримки кінематографії (РДПК). Одна з функцій Ради — вирішувати, які фільми отримають державне фінансування, а які — ні. Для цього є ціла система, де група експертів оцінює, чи фільм вартий уваги, передає свої висновки Раді, за якою вже залишається останнє слово щодо фінансування стрічки.
У 2024 році Держкіно має отримати 618 млн грн, з яких 589 млн грн буде розподіляти саме Рада з державної підтримки кінематографії.
За результатами конкурсу в нову Раду пройшло семеро людей: директорка ТОФ «Пілот Продакшнс» Галина Вярвельська, кінокритик Олександр Шпилюк, продюсер фільмів «Щедрик», «БожеВільні» Тарас Босак, керівниця мережі кінотеатрів «Оскар» Ірина Заря, продюсер фільму «Юкі» Володимир Мула, режисер стрічок «Уроки толерантності», «11 дітей з Моршина» Аркадій Непиталюк, режисер фільму «БожеВільні» Денис Тарасов.
Ще на етапі попереднього відбору кіноспільнота розповідала про кожного з кандидатів. Наприклад, Тарас Босак — це член «Спілки підприємців кіно та телеіндустрії», якою володіє Андрій Єрмак, а керує — Артем Колюбаєв. Босака називають правою рукою Колюбаєва, який діє в юридичній і практичній площині спільно з ним, у тому числі в компанії «Мейнстрім пікчерз», що є одним із «переможців» і отримувачем бюджетних коштів на свої проєкти – і раніше, і зараз.
Нагадаємо, що попередній склад Ради розформовували через суд. Хоч закон передбачає періодичне переобрання членів до цього органу, але Кабмін на початку повномасштабного вторгнення безпідставно продовжив повноваження членів РДПК до кінця війни.
Таке рішення влади обурило кіноспільноту, бо до тодішнього складу Ради з держпідтримки кінематографії було багато запитань. Як казала журналістам «Слідства.Інфо» продюсерка Юлія Сінкевич, проблеми з тодішньою РДПК почалися ще на етапі конкурсного відбору, бо до Ради потрапили люди, які, на думку кіноспільноти, мали недостатню експертизу та досвід, а спеціалістів з потрібними знаннями просто не пропустила конкурсна комісія.
«Одна з вимог до членів Ради — голосувати за проєкти чесно й не просувати власні або пов’язані роботи. Для цього держава виплачує стипендію усім членам РДПК з державного бюджету. Та попри це, кіноспільнота ловила Раду на просуванні пов’язаних кінопроєктів», — каже Сінкевич.
Наприклад, кінопродакшн колишнього очільника РДПК Артема Колюбаєва «Мейнстрім Пікчерз» отримав від держпідприємства «Мультимедійна платформа іномовлення України» фінансування на створення одразу трьох кінопродуктів. Про це дізналися журналісти та розповіли про зв’язок Колюбаєва з Андрієм Єрмаком та бізнесом очільника Офісу президента.
До Колюбаєва виникали питання не тільки через конфлікт інтересів, а ще й через його стрімке обростання майном. Нещодавно журналісти «Слідства.Інфо» дізналися, що родина Колюбаєва, яка втекла від війни, купила будинок у США за $600 тисяч.
Це двоповерховий будинок площею майже у 500 м. Має велику вітальню, 3 спальні, 4 ванні кімнати, окрему обідню кімнату та нову кухню. Також — огороджений двір з внутрішнім двориком та підвал, який також може бути житловим приміщенням. Заробити на будинок у Вашингтоні український кінопродюсер не міг, тому частину грошей його родина позичила у росіян.
Про маінпуляції ОПи Зеленського
Татаров створив мережу суддів, правоохоронців та адвокатів, які можуть закривати невигідні владі справи. ВIДЕО
Чому Офіс Президента тримається за корупційний БЕБ попри ризик зриву міжнародного фінансування України
НАЗК знайшло конфлікт інтересів у діях заступника глави ОП Ростислава Шурми щодо виплат компаніям його брата
У Раді зареєстрували новий законопроєкт про реформу БЕБ: він робить неможливим вплив Татарова, який намагалися зберегти законопроєктом від Кабміну
Заступник Єрмака Шурма запустив свої ручонки в «Укрзалізницю»
Хто то є такий Олег Татаров?
Єрмак, що воно таке є?
|