“Слуги народу” хочуть лишити частину “правок Лозового”, за якими раніше закрили справу Татарова
До кінця 2024 року Україна має скасувати “правки Лозового”, щоб виконати домовленості з Міжнародним валютним фондом (МВФ).
Проте народні депутати спробують обманути МВФ та лишити у законі прогалину, яка свого часу дозволила уникнути відповідальності підозрюваним у корупції, серед яких заступник керівника Офісу президента Олег Татаров, ексголова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко та екснардеп Максим Микитась.
“Влада спеціально петляла аж до кінця 2024 року – залишилося лише два сесійні тижні Ради. Це створило цейтнот, в якому дуже зручно намахати і МВФ, і українців. Власне це “слуги” і спробували зробити”, – коментує голова правління Центру протидії корупції (ЦПК) Віталій Шабунін.
Так, заступник голови фракції “Слуга Народу” Андрій Мотовиловець замість створення нового ефективного законопроєкту пропонує внести квазіправки до іншого законопроєкту – №11265. Ці норми не передбачають повне скасування “правок Лозового”, чим лишають можливість рятувати корупціонерів від вʼязниці. Подані правки також не покривають повністю вимоги МВФ.
Віталій Шабунін також детально описує, які саме норми лишають прогалини у законі, які дозволять корупціонерам уникати відповідальності:
1) в ключовій правці (правка № 31) щодо виключення пункту 10 частини першої статті 284 КПК (скасування обов’язкового закриття КП у разі спливу строків) зроблено технічну помилку – замість “10” стоїть “1”. Отже, цю правку Верховна Рада буде змушена відхилити.
Член шайки мородерів
2) не подано правку зі змінами до статті 294 КПК щодо змін механізму продовження строку досудового розслідування (з переходом цих повноважень до прокурора замість слідчого судді). Без змін до 294 КПК механізм закриття за строками залишатиметься проблемним.
3) разом з правками щодо скасування автоматичного закриття провадження за строками на виконання ще однієї вимоги МВФ внесено правки зі змінами до статті 575 КПК (щодо направлення запитів по екстрадиції) – це правка № 62.
Також Мотовиловець не запропонував правку, яка б надала право Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі надсилати запит про екстрадицію. Ця норма є вимогою МВФ. Зважаючи на чисельні випадки, коли обвинувачені у корупції тікали за кордон (наприклад, народний депутат Андрій Одарченко) така норма є особливо актуальною.
Про маінпуляції ОПи Зеленського
Татаров створив мережу суддів, правоохоронців та адвокатів, які можуть закривати невигідні владі справи. ВIДЕО
Чому Офіс Президента тримається за корупційний БЕБ попри ризик зриву міжнародного фінансування України
НАЗК знайшло конфлікт інтересів у діях заступника глави ОП Ростислава Шурми щодо виплат компаніям його брата
У Раді зареєстрували новий законопроєкт про реформу БЕБ: він робить неможливим вплив Татарова, який намагалися зберегти законопроєктом від Кабміну
Заступник Єрмака Шурма запустив свої ручонки в «Укрзалізницю»
Хто то є такий Олег Татаров?
Єрмак, що воно таке є?
Нагадаємо, що Андрій Мотовиловець вже був помічений у реєстрації законопроєктів сумнівного змісту. Торік він зареєстрував законопроєкт №9573, який міг урятувати його ексколег від відповідальності за корупцію та порушував Конституцію України. |