Альянс НАТО готовий до війни з Росією
Напруженість між Росією та НАТО продовжує наростати, а Балтійський регіон став ключовою ареною протистояння з 2022 року, пише The Wall Street Journal.
Колишній генсек НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Москву у втручанні у політичні процеси на Заході.
Балтійський регіон став центром інтенсивного протистояння, яке останнім часом значно загострилося. З часів Холодної війни відносини між Росією та НАТО не досягали таких масштабів конфлікту, а регіон став важливою частиною «тіньової війни» між сторонами.
У статті йдеться про те, що з початку агресії Росії проти України у 2022 році в Балтійському морі сталося кілька інцидентів. Російські кораблі відкривали запобіжний вогонь, російська техніка заважала авіапольотам, а винищувачі проводили небезпечні маневри.
Один із прикладів стався 26 листопада у Балтійському морі. Російський корвет "Меркурій" супроводжував нафтовий танкер, коли німецький фрегат наблизився до них біля датського острова Борнхольм.
У відповідь на дії німецького гелікоптера, який спостерігав за ситуацією, російський корвет випустив сигнальні ракети. Вертоліт повернувся без пригод. Цей інцидент висвітлено агентством DPA, посилаючись на заяву глави МЗС Німеччини Анналени Бербок.
Після інциденту з пошкодженням кабелю C Leon One у Балтійському морі на патрулювання до цього району було направлено німецькі, датські та шведські кораблі.
Шведська влада припустила, що китайське судно пошкодило кабель навмисно, використавши якір за вказівкою російської розвідки. Однак пізніше фінська розвідка зазначила, що висновки про причини пошкодження кабелю поки що передчасні, додавши, що щорічно відбувається близько двох сотень таких інцидентів.
Столтенберг, у свою чергу, зазначив, що в період його керівництва НАТО Росія розширила свої цілі, включаючи диверсії та втручання у вибори до ЄС.
Він назвав це реальною загрозою та частиною російської ворожої діяльності проти країн ЄС та НАТО. Столтенберг вважає, що Москва прагне створити хаос, послабити підтримку України та втрутитися у політичні процеси західних країн.
Європейські держави також звинувачують Росію у підготовці атак на критичну інфраструктуру регіону, включаючи підпали та саботаж у Польщі, диверсії у Німеччині та Естонії.
Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Росія давно веде відкриту війну проти країн НАТО. Він наголосив на необхідності зміни підходу до безпеки, щоб бути готовими до можливих атак, включаючи використання дронів у Європі.
У звіті американської делегації в ОБСЄ також йдеться про понад 150 атак, здійснених Росією з початку війни проти України. Серед них кібератаки на різні об'єкти інфраструктури, включаючи залізниці, лікарні, системи GPS та об'єкти водопостачання.
Зокрема, 2024 року в Румунії та США відбулися хакерські атаки на лікарні та аптеки. А в Європі було зафіксовано збої. |