WSJ: Росія готується до військової операції проти країн Балтії
Видання The Wall Street Journal опублікувало матеріал, присвячений реваншистським приготуванням Росії. Незважаючи на те, що за оцінками багатьох аналітиків, агресія проти України показала слабкість російської армії, експерти вказують на реваншистські плани Москви щодо країн Балтії.
Росія має намір отримати уроки з війни проти України і використати досвід для нової агресії, вважають коментатори. Видання пише:
За 160 кілометрів на схід від кордону з Фінляндією військові інженери розширюють армійські бази, де Кремль планує створити новий штаб армії. За даними західних розвідувальних джерел, ці солдати, багато з яких зараз воюють в Україні, стануть основою російської армії, що готується до протистояння з НАТО.
Путін наказав збільшити чисельність армії до 1,5 мільйона військових, порівняно з приблизно одним мільйоном до вторгнення в Україну. Росія підвищила витрати на оборону до більш ніж 6% ВВП цього року, порівняно з 3,6% до війни. Для порівняння США витратили 3,4% ВВП на армію минулого року, а країни ЄС у середньому 2,1%.
Зростання витрат змусило російські оборонні заводи працювати на повну потужність. 2021 року Росія виробляла близько 40 основних бойових танків Т-90М, за оцінками західної розвідки.
В даний час вона виробляє майже 300 нових танків на рік. Фінський військовий чиновник зазначив, що майже жоден із них не надходить на фронт в Україні, а залишається на російській території для майбутнього використання.
Виробництво артилерійських знарядів та боєприпасів цього року зросте приблизно на 20%, а якість та кількість дронів значно збільшилися. «Російська армія відновлюється і росте швидше, ніж очікувалося більшістю аналітиків. Фактично російська армія сьогодні більша, ніж була на початку війни», - заявив генерал Крістофер Каволі.
Здатність Росії протистояти НАТО частково залежатиме від її можливості відновити сили після війни в Україні, яка виснажила їхній офіцерський корпус, але дала досвід у точковій поразці цілей. "Якщо запитати, коли російська армія зможе провести обмежену операцію проти країн Балтії, відповідь може бути: досить скоро", - говорить військовий експерт "Фонду Карнегі" Майкл Кофман. За його словами, балтійські чиновники розглядають термін у два-три роки після війни.
Для масштабної війни, ймовірно, з НАТО, тимчасові рамки можуть становити від семи до десяти років, залежно від сценарію.
Щоб зосередити сили на заході, торік Кремль змінив організацію своїх військ усередині країни, створивши нові військові округи, пов'язані з обороною найбільших міст Москви та Петербурга. У Московському військовому окрузі Росія інтегрує дорожні та залізничні маршрути, що використовуються армією, з прокладеними у сусідній Білорусі.
Істотне розширення особового складу відбудеться у Ленінградському окрузі, що межує з Естонією, Латвією та Фінляндією. Найменші бригади фактично потрояться в розмірах, перетворюючись на дивізії по 10 000 військових, за даними західних джерел.
Росія планує будувати нові казарми, тренувальні майданчики, модернізувати арсенали та залізничні лінії, щоб розмістити зростаючу кількість військ у Петрозаводському районі.
У грудні російське державне телебачення показало близько 100 солдатів, які марширували центром міста з нагоди відновлення ще радянської залізничної бригади, якій доручено прокладати нові шляхи.
Нова інфраструктура включає склади та казарми для військ. Нові залізничні колії прокладаються вздовж кордонів із Фінляндією та Норвегією, а також на південь від Петербурга до естонського кордону, а вже існуючі лінії у регіоні розширюються. До того ж щоб розмістити більше військ, росіяни відновлюють військовий госпіталь XIX століття в Петербурзі.
За оцінками США, щомісяця до російської армії приєднується близько 30 000 новобранців порівняно з приблизно 25 000 минулого літа. Деякі східноєвропейські розвідки повідомляють, що кількість зростає на 40 000 солдатів щомісяця. |