Папа Римський Лев XIV прокоментував війну росії проти України
Новий Папа Римський Лев XIV засудив війну росії проти України, назвавши її імперіалістичним вторгненням.
Новий понтифік Роберт Прево, який прийняв ім'я Лев XIV, вперше публічно висловився з приводу війни росії проти України. В інтерв'ю перуанському виданню Semanario Expresión він дав жорстку оцінку діям Кремля, прямо назвавши конфлікт "справжнім вторгненням з імперськими амбіціями".
Папа зазначив, що росія веде загарбницьку війну, рухому прагматикою влади і прагненням до територіального контролю. За його словами, йдеться про "імперіалістичний наступ, де головна мета - встановлення домінування".
Він додав, що "навіть деякі політики в нашій країні не хочуть визнавати жахіття цієї війни і зло, яке чинить Росія всіма своїми діями там, в Україні".
Така заява різко контрастує з позицією його попередника - Папи Франциска, який під час конфлікту дотримувався більш обережної риторики. Франциск неодноразово зазнавав критики за відсутність чіткої позиції і спроби зрівняти відповідальність сторін, називаючи росіян і українців "братами".
Лев XIV, навпаки, дав зрозуміти, що Ватикан за його правління не стане ігнорувати питання відповідальності і ясно позначив агресора. Експерти зазначають, що це може означати початок нового етапу в дипломатичній політиці Святого Престолу щодо війни в Україні.
Після смерті Папи Франциска 21 квітня у віці 88 років, конклав кардиналів 8 травня обрав новим главою Католицької церкви американця Роберта Френсіса Прево. Він узяв собі папське ім'я Лев XIV. |