Анатолій : У Табачника за 4 хвилини відео заплатили понад мільйон
Новость от Anatoliy Tkachenko
У Табачника за 4 хвилини відео заплатили понад мільйон
Міністерство освіти заплатило 918 тисяч гривень за трихвилинний рекламний ролик про освіту.
Вдалося отримати не лише сам ролик, але й деталізований кошторис, завдяки новому закону "Про доступ до публічної інформації".
Міністерство освіти не оголошувало тендеру, де могли б взяти участь усі охочі.
Як зазначено у відповіді на інформаційний запит, застосування цієї процедури було погоджено із Міністерством економіки, у свою чергу Міністерство освіти "купили послуги в одного учасника – компанії – ВБО "Місія Україна – відома".
Режисер і художник за 4 дні роботи разом отримали 100 тисяч гривень.Відповідно один знімальний день оплачувався їм з держбюджету 15 і 10 тисяч гривень.
Актори, дублери, люди для масових сцен обійшлися Міністерству освіти в 44 тисячі гривень.
Причому, 8 акторів першої категорії за один знімальний день коштували українським платникам податків 24 тисячі.
Розробники креативної концепції накреативили на 16 тисяч гривень.
7 тисяч гривень пішло на непередбачувані витрати (Якими вони були – не деталізуються).
З-поміж витрат, які оплатили урядники з міністерства освіти, було й 20 рацій для спілкування вартістю 3200 гривень.
36 тисяч гривень пішло на комісію студії.
Торік Міністерство освіти замовило ще один рекламний ролик про освіту. Його вартість була порівняно скромною 110 тисяч, але й хронометраж менший – 1 хвилина. Все робила та ж сама компанія "Місія Україна – відома".
Деякі кадри двох відеороликів ідентичні, хоча Міністерство освіти окремо проплатило за креативність цього ролика. Сума становила 16 тисяч гривень.
За 2 ролики понад мільйон гривень у той час, коли закривають десятки шкіл через брак коштів.
Для порівняння школу в селищі Ромодан на Полтавщині закривають уже в липні, бо бракує 97 тисяч гривень. Такі кошти витратили на чотириденну зарплату режиссеру і художнику постановнику від "Місія Україна – відома".
Директорка цієї школи Ірина Середа сказала, що їхня школа – одна із восьми, що закривають лише в цьому районі.
Там зараз навчаються понад півсотні учнів. За словами директорки школи, батьки найбільше бояться за життя своїх дітей, оскільки по дорозі до іншого навчального закладу, до якого школярам доведеться ходити з наступного вересня, учням треба буде двічі переходити залізничну колію, де їздять швидкісні потяги.
Пане міністре Табачнику, пані та панове урядники з Міністерства освіти, Вашій увазі пропонується шлях, як ці ролики (якщо і справді є нагальна в них необхідність) можна було зробити значно дешевше.
1) Можна було провести тендер не з одним учасником, а з кількома чи кількома десятками. Чому не зробили так? Серед учасників тендеру могли бути, наприклад, Національній кіностудії імені О. Довженка чи в Національна телекомпанія України.
2) Ви могли організувати конкурс серед студентів та університетів України, що готують спеціалізовані кадри. Міністерству освіти, як відомо, підпорядковуються такі заклади.
Лише в столиці України їх буде з десяток (серед яких Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.Л.Карпенка – Карого, Інститут журналістики Університет імені Т. Шевченка, Могилянська школа журналістики в Національному Університеті "Києво-Могилянська академія, Київський Національний університет культури і мистецтв)
Багатьом випускникам було б за честь створити такий ролик, як свою дипломну роботу. За честь це було б і українським університетам. Гроші на потрібну техніку (якщо її нема в університетах можна було б придбати або орендувати за рахунок бюджету), що обійшлося б державі не в мільйони гривень, а в десятки разів дешевше.
А ще б стимулювало навчальний процес, а придбану техніку університети використовували і надалі та ще й могли б заробляти на цьому самі гроші.
А допоки Ви так дбаєте за цільове використання коштів, то "Місія міністра освіти та Міністерства економіки – відома".