Такі свідчення колишнього секретаря покійного екс-міністра МВС Юрія Кравченка — Пухлікової І. С. наводяться у касаційній скарзі Генеральної прокуратури до Вищого спеціалізованого суду, яка є у розпорядженні «Дня» . За свідченнями Пухлікової, Кравченко розказував, що Кучма особисто дав вказівку розібратися з Гонгадзе. Нижче наводимо витримку з касації:
«Не взято судом до уваги і показання свідка Пухлікової І.С. — колишнього секретаря Кравченка Ю.Ф., яка пояснила, що Кравченко Ю.Ф. неодноразово розказував, що у справі Гонгадзе Г.Р. його підставив Кучма Л.Д. і Фере Е.В. Президент України йому особисто дав вказівку розібратися з журналістом та провчити останнього. Чи давав Кучма Л.Д. вказівку Кравченку Ю.Ф. на фізичне знищення Гонгадзе Г.Р., не говорив (том 82, а.с. 71-77, 78-82, 83-88).
Напередодні виборів Президента України 2004 року Кравченко Ю.Ф. дуже хвилювався, наголошував, що його можуть зробити крайнім у справі Гонгадзе Г.Р. У розмовах він ніколи не заперечував, що причетний до зникнення Гонгадзе Г.Р. У жовтні 2003 року після затримання і арешту Пукача О.П. Кравченко Ю.Ф. вказував на причетність Пукача О.П. до зникнення журналіста, та не виключав причетність до цього Фере Е.В., оскільки останній був авторитетом для Пукача О.П.
Ознайомившись зі змістом роздруківок розмов, записи яких було здійснено Мельниченком М.І. в службовому кабінеті Президента України Кучми Л.Д., Пухлікова І.С. пояснила, що Кравченко Ю.Ф. не сумнівався в їх достовірності щодо факту стеження і переслідування журналіста Гонгадзе Г.Р. працівниками міліції за вказівкою Президента України.
На вказані теми Кравченко Ю.Ф. не бажав розмовляти, і було видно, що йому неприємно слухати оприлюднені в ЗМІ записи розмов щодо журналіста Гонгадзе Г.Р.
У березні 2005 року після виклику до слідчого Генеральної прокуратури України Кравченко Ю.Ф. запевняв, що його причетність до вбивства Гонгадзе Г.Р. прокуратурою доведена і він буде арештований. Наслідком цих розмов, на її думку, є рішення Кравченка Ю.Ф. про самогубство. Ще після оприлюднення 2000 року народним депутатом України Морозом О.О. плівок Мельниченка М.І. та встановлення місця знаходження трупа Гонгадзе Г.Р. Кравченко Ю.Ф. не виключав можливості свого арешту».
Справу проти екс-президента Кучми Генпрокуратура порушила в березні минулого року. Його звинувачують у перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до вбивства журналіста Г.Гонгадзе та злочину проти громадського діяча О.Подольського.
У грудні минулого року Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи щодо Леоніда Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. У прокуратурі незабаром подали апеляцію на це рішення. Однак Апеляційний суд Києва залишив рішення Печерського райсуду у силі.
Учора Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ переніс на 26 липня розгляд касаційної скарги Генпрокуратури України на зняття обвинувачень із другого Президента України Леоніда Кучми у причетності до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе.
Рішення про перенесення суд ухвалив, як зазначили на засіданні, для усунення організаційних недоліків.
Джерело: «День»