Анатолій : Що насправді відбувається у проблемних виборчих округах?
Новость от Anatoliy Tkachenko
Що насправді відбувається у проблемних виборчих округах? – добірка сюжетів ТВі
Станом на п'ятницю в Україні залишається понад десять округів, де досі не пораховано голоси. Звісно, це не випадковість, що у кожному з цих округів "завис" інтерес кандидатів від влади. Багато з них перебувають у відвертому шоці від волевиявлення громадян. Декому тільки й залишається, що мститися: працювати на зрив виборів, на призначення перевиборів – за принципом "ні мені, ні вам". Пропонуємо добірку відео із сюжетів журналістів та уривки з програм ТВі про найскандальніші округи України, й те, що там відбувається.
Округ №197: Даценко-Губський
Найповільніший округ – у Каневі. Станом на обід п’ятниці тут було опрацьовано найменше протоколів. Хоча число оброблених даних зросло із 48% (у четвер) до 52% (у п’ятницю), але інформація знову не поновлюються. Втім, цих 4% додаткових протоколів вистачило для того, щоб кандидат від "Батьківщини" Леонід Даценко випередив Богдана Губського – наразі розрив становить 500 голосів.
Під час публічного перерахунку голосів, який провели у Києві на основі протоколів із "мокрими печатками", переможцем виявився саме Даценко.
Леонід Даценко під час телефонного зв’язку зі студією ТВі заявив про те, що метою Губського є зрив виборів. "Пан Губський не хоче визнавати свою поразку і продовжує боротьбу за те, щоб зірвати вибори в нашому окрузі", – розповів Даценко.
Втім, він зауважив, що протягом останніх кількох днів ситуація більш-менш налагодилася. "У нас є інформація, що принаймні за останні дві доби представники влади і київської, і місцевої почали поводитись більш коректно, не втручаючись у процес. Хоча до цього кілька днів сам губернатор, голови адміністрацій і мери міст проводили спільні засідання з паном Губським, щоб не визнати мою перемогу", – поскаржився Даценко.
Округ №223: Левченко-Пилипишин
Ще один скандальний окружком – у Шевченківському районі Києва. Його робота дивує вже й міжнародних спостерігачів. Чоловік, який стежить за перебігом процесу прямо у стінах ОВК, висловив подив маніпуляціям, які відбуваються із підрахунком голосів. "Де ваші стандарти? Яка це країна? Це ж не в Африці, не в Азії", – обурювався спостерігач.
Учора ввечері в комісії вчергове виник конфлікт через те, що одну з виборчих комісій змусили перераховувати голоси.
Кандидат-самовисуванець Віктор Пилипишин звинувачує в повільній роботі "свободівців" Юрія Левченка, котрі начебто тиснуть на членів ОВК.
Водночас, заступник голови комісії Анастасія Приймак заявила, що робота простоює через гальмування сервера ЦВК. "У цей час проходить перевірка", – заявила вона вчора ввечері.
Відповідаючи на питання, коли варто чекати завершення роботи, замголови двозначно прокоментувала: "Якщо в мене складеться все те, що я хотіла б, щоб у мене склалося, тоді, звісно ж".
Соратник Левченка Андрій Іллєнка оцінив те, що відбувається в окрузі, як "жах". "Я так розумію, Пилипишин іде вже на відвертий кримінал. Я хочу сказати цьому панові, якщо він почує, він нестиме за це відповідальність", – заявив Іллєнко.
Округ №216: Ляпіна-Супруненко
У столичній Дарниці теж досі не можуть офіційно назвати переможця, хоча, за даними протоколів, упевнено лідирує Ксенія Ляпіна. Вчора на скандальній ОВК дійшло аж до бійки.
За позовом кандидата Олександра Супруненка суд постановив провести повторний підрахунок голосів на 43 дільницях. Члени ОВК заявили про намір оскаржити рішення Феміди в апеляційній інстанції.
Ця скарга і спровокувала бійку. Навкулачки зійшлися Супруненко та нардеп від БЮТ Сергій Пашинський. Кандидат у депутати за списком "Батьківщини" Олександра Кужель відважила ляпаса довіреній особі Супруненка. А переможець виборів Ксенія Ляпіна, стоячи на стільці, кричала: "Обережно! Бюлетені".
Опозиційний депутат Юрій Одарченко під час програми "Знак оклику. Про вибори" назвав рішення суду "догідливим" і "прислужливим". За його словами, у скарзі були викладені абсурдні факти: приміром, Супруненко скаржився, що в певний час не міг потрапити на дільницю – хоча насправді в той час ДВК уже опрацювала голоси й припинила роботу.
"Він був абсолютно впевнений, що гречка, гроші допоможуть здобути результат по цьому окрузі. Але люди не проголосували", – резюмував Одарченко.
Округ №11: Солейко-Домбровський
В окрузі, який охоплює саму Вінницю, будуть перераховувати бюлетені. Це – наслідок скарги, з якою до суду звернувся кандидат Олександр Домбровський – колишній мер Вінниці та екс-губернатор області, який ішов на вибори самовисуванцем. Він заявив, що в окружкомі знайшли пошкоджені коробки з бюлетенями. А це, на його думку, вказує на можливі фальсифікації.
Кандидат від "Батьківщини", яка наразі перемагає в окрузі, Наталія Солейко вчора під час прямого включення зі студією ТВі висловила свою версію: "Кілька днів тому в ОВК вимикали світло… Уночі сторонні особи, яких я можу назвати просто бойовиками, дуже багато таких бойовиків зайшли у комісію, де працювала ОВК, вчинили бійку, і міліція спостерігала за цим всім спокійно", – розповіла Солейко.
За її словами, невідомі люди також перебували на території ОВК у той час, коли там нікого не було.
В окрузі залишається підрахувати 20% протоколів. Наразі з відривом у 700 голосів перемагає Солейко.
Округ №14: Мельничук-Жеребнюк
Ще один проблемний округ на Вінничині – Жмеринський. Втім, тут навпаки: не хочуть перерахунку бюлетенів. Суд відхилив скаргу кандидата від "Батьківщини" Івана Мельничука.
Кілька днів тому, після опрацювання 100% протоколів, Мельничук переважав свого опонента, самовисуванця Віктора Жеребнюка. Однак потім результат дивним чином змінився.
Опозиційний кандидат заявив про те, що в окружкомі знайшлися пошкоджені коробки, а в них – голоси за Жеребнюка, голову Деснянської райадміністрації Києва і екс-мера Жмеринки.
За даними ЦВК, Жеребнюк випередив Мельничука на 83 голоси.
Округ №94: Засуха-Романюк
Кандидат у народні депутати від Тетяна Засуха намагається відсудити перемогу в окрузі №94, де з відривом у більш ніж 7 тисяч голосів переважає висуванець "Батьківщини" Віктор Романюк (опрацьовано майже 98% протоколів).
В ефірі "Сьогодні про головне" Романюк поскаржився на заангажованість судів. "Суди приймають рішення, які не відповідають ні матеріальним, ні процесуальним нормам права", – заявив кандидат.
За його словами, опоненти виграли вже кілька судів. Хоча на засідання приходили члени дільничних комісій і запевняли, що заявлених у скаргах порушень і близько не було.
Округ №90: Чудновський-Марченко
Ще один проблемний округ на Київщині. Після опрацювання 100% протоколів тут теж може змінитися ситуація. Кандидат від "Свободи" Олександр Марченко стверджує, що він виграв вибори у Білій Церкві із перевагою у кілька тисяч голосів. Хоча, за інформацією з сайту ЦВК, після підрахунку голосів перемагає самовисуванець Віталій Чудновський.
"Була така ситуація – при надходженні звітів при підрахунку голосів уже після дільниць, коли ми вже мали протоколи із мокрими печатками, почали засідання окружної комісії, і десь на протоколі 17-18 ми помітили, що те, що озвучує голова Білоцерківської ОВК, і те, що висвічується на ЦВК, – не співпадає. Ми відразу забили на сполох", – розповів Марченко у студії "Сьогодні про головне".
Округ №189: Сабій-Олуйко
Ситуація в окрузі з центром у Красилові (Хмельницька область), здається, таки вирішилася. "Регіонал" Віталій Олуйко привітав із перемогою кандидата від "Свободи" Ігоря Сабія. Втім, про це громадськості заявив не сам Олуйко, а наразі лиш прес-служба "свободівців"...
Олуйко нібито обіцяв відкликати всі свої скарги. А скарг було багато: кандидат, зокрема, скражився на те, що комісії надто повільно рахували голоси...
Ігор Сабій скаржився, що голоси мали перераховувати на тих дільницях, де переміг саме він.
"Якщо комісія окружна прийняла бюлетені, як що комісія окружна прийняла протоколи, мішки запаковано, все цілісно, контрольний талон є, то ще раз повертатися і перераховувати через те, що цього захотів Олуйко, – це неправомірно, перш за все", – заявив Ігор Сабій.
За його словами, члени ОВК поводяться не адекватно. "У мене є тільки два варіанти: або вони залякані, або вони непрофесійні", – вважає Сабій.