Васи́ль Миха́йлович Левко́вич (Вороний; *1920) — полковник УПА. Помер останній полковник УПА Василь Левкович все життя відмовлявся визнавати себе громадянином СРСР і отримав паспорт лише незалежної України.
Василь Левкович народився 6 лютого 1920 року в селі Старий Люблінець Любачівського повіту. В ОУН вступив у 1939 році. Після початку війни, у 1941 році увійшов до складу похідної групи ОУН під керівництвом керівника Любачівського повітового проводу ОУН Омеляна Грабця — «Батька». У липні 1941 група прибула в Рівненську область, де Левкович став інструктором окружної міліції та працював до вересня 1941 року. Після початку переслідувань учасників ОУН німцями, Левкович перейшов на нелегальне становище, був порученцем керівника Дубнівського окружного проводу ОУН «Драпача», а з кінця літа 1942 — заступником організаційного референта цього проводу.
З березня 1943 року і до дня арешту Левкович перебував в УПА, пройшовши шлях від чотового до керівника Воєнної округи «Буг».
17 грудня 1946 року заарештований.
Тривалий час перебував під слідством, був етапований зі Львова до Києва. 22 липня 1947 року Військовий трибунал військ МВС Київської області засудив Левковича до 25 років виправно-трудових таборів. Він повністю відсидів строк покарання і був звільнений з Дубравного табору 7 грудня 1971.
20 січня 1997 року Генеральна прокуратура України реабілітувала Василя Левковича.
Нагородження Золотим Хрестом
Був нагороджений Золотим хрестом Бойової заслуги II кляси. Нагорода була вручена Українською Головною Визвольною Радою у 1940-ві за наказом головнокомандувача УПА Романа Шухевича (Тараса Чупринки).
Золотий Хрест Бойової Заслуги УПА Василь Левкович отримав у званні майора у 1946 році, будучи командиром Військового округу УПА «Буг». Про присвоєння Золотого хреста стало відомо після того, як у розсекречених архівах СБУ віднайшли копію наказу № 1/46 від 15 березня 1946 року про удостоєння Василя Левковича цієї нагороди. Повторне нагородження відбулося на врочистому засіданні Львівської обласної ради.
Полковник УПА Василь Левкович — єдина жива особа з тих, хто нагороджений Золотим Хрестом Бойової Заслуги УПА. Їх було 20. Більшість з них невідомі, оскільки нагорода присвоювалася лише за упівськими псевдонімами, але не вручалася для збереження конспірації.
Нагороду було виготовлено за кошти благодійників і вручено Василеві Левковичу 5 березня 2008 року на урочистій сесії Львівської обласної ради. Також депутати Львівської обласної ради на цій сесії надали Василеві Левковичу 300 тисяч гривень матеріальної допомоги на придбання квартири у Львові. За всю історію в Золотий хрест отримали лише 20 осіб.