Анатолій : Чиновники, причетні до "вишки Бойка", стають невиїзними
Новость от Anatoliy Tkachenko
Чиновники, причетні до "вишки Бойка", стають невиїзними
КИЇВ. 27 грудня. УНН. Українські чиновники, причетні до афери з "вишкою Бойка", фактично, стають невиїзними до країн Європейського Союзу. Про це сказав народний депутат VI скликання фракції "Батьківщина" Остап Семерак, передає УНН з посиланням на прес-службу партії.
"Хоча латвійська поліція не повідомляє імен українців, які фігурують у розслідуванні, ясно, що серед них – топ-менеджери міністерства енергетики, державної компанії "Нафтогаз України" та її "дочки" – компанії "Чорноморнафтогаз", – зазначив Семерак.
Він також припускає, що "під слідством, можливо, перебуває один із нових віце-прем'єрів", оскільки "Чорноморнафтогаз" "був під його контролем як міністра енергетики".
"Відповідно до угоди між Україною та Латвією про правову допомогу, ці люди скоро мають бути допитані латвійськими слідчими, і Генеральна прокуратура України повинна забезпечити, щоб це відбулося, незважаючи на своє потенційне небажання це робити. Тепер питання в тому, чи уряд і його домашні улюбленці-прокурори не проігнорують закони і всі міжнародні зобов'язання. Адже вони надто довго ігнорували внутрішні закони, постанови Європейського суду з прав людини і думку міжнародної спільноти (наприклад, у справі Тимошенко)… Наразі мої контакти з латвійськими слідчими дають мені достатньо доказів того, що українські прокурори точно не поспішають співпрацювати", – зазначає Семерак.
Однак, за його словами, "в будь-якому випадку перспективи у шахраїв не надто райдужні".
Нагадаємо, що опозиція вимагає повернути до Держбюджету України понад 80 мільйонів доларів, заарештованих латвійською прокуратурою в рамках розслідування відмивання "брудних коштів" через купівлю так званих "вишок Бойка".
НАК “Нафтогаз України” і компанія Keppel FELS Limited (Сінгапур) 3 грудня підписали договір на постачання двох так званих “вишок Бойка” — напівзаглибних плавучих морських бурових установок (НПМБУ). Ціна договору становить $1,226 млрд.
Згідно з умовами договору, напівзаглибна морська бурова установка повинна бути новою, укомплектованою всім необхідним обладнанням, і мати можливість бурити свердловини глибиною не менше 9000 м на глибині моря до 1000 м.
Згодом державна поліція Латвії заарештувала рахунки компанії Highway Investments Processing LLP", яка продала "Чорноморнафтогазу" бурову вишку за завищеною ціною.