Росія робить все можливе, щоб зірвати наше зближення з ЄС
Вони включили всі свої механізми, щоб цього не відбулось Український політичний і громадський діяч, екс-віце-прем'єр-міністр з питань євроінтеграції Олег Рибачук вважає, що в даний час, коли Україна впритул наблизилась до підписання важливих документів з ЄС, Росія робить все можливе, щоб цьому перешкодити. Про це він розповів у коментарі УНН.
"Не хочу виглядати прихильником "теорії змов", але я добре знаю наших північних сусідів, а тому вважаю, що зараз, коли ми впритул наблизились до реалізації наших євроінтеграційних прагнень, вони включили всі свої механізми, щоб цього не відбулось. Але мені здається, що саміт все таки відбудеться. Хоча, звичайно, треба дивитись, що ще може трапитись. Наприклад, не дай Бог, щось складніше трапиться з Тимошенко, ну то це може стати причиною зриву". – сказав експерт.
На думку Рибачука, в цьому контексті деструктивною виглядає позиція як української влади, так і опозиції.
"Влада запускає таку тезу, що, мовляв, угоду буде підписано стовідсотково. ... Але коли опозиція каже, що поки Тимошенко в тюрмі, то жодних документів не буде підписано – це теж не зовсім так. Тобто в Брюсселі з приводу цих двох крайніх точок зору буде активна дискусія".
За словами експерта, сьогоднішня позиція Януковича нагадує анекдот часів радянської кампанії за здоровий спосіб життя – "курить мы будем, но пить не бросим". "Тобто в нього така позиція, що управляти хотілося б так, як це в Митному союзі, але жити так, як в Євросоюзі", - сказав експерт.
Однак, за словами Рибачука, сьогодні обставини виглядають так, що саміт з ЄС може бути успішним.
"Точно ясно, що північним сусідам Янукович не довіряє, особливо після підписання Харківських угод, коли Медведєв фактично виставив його повним дурнем. Більше того, бізнес, який разом з ним, теж розуміє, що Митний союз – це поглинання України. Ну, і не слід забувати того фактору, що кошти їхні та нерухомість давно в Європі, і вони не бачать свого життя без того, щоб не відвідати Швейцарії чи Сан-Ремо. Разом з тим Європа теж зацікавлена, щоб включити Україну в сферу своїх інтересів, бо це питання безпеки і стабільності в Європі. Це цілком прагматичний й здоровий розрахунок європейських, і я б навіть сказав – світових стратегів. Тому приводи для оптимізму є, - сказав експерт і додав - , єдине, що потрібно зробити українським політикам в цій ситуації – залишити свої вузькополітичні інтереси і сконцентруватись на реалізації нашої стратегічної мети".
Нагадємо, саміт Україна-ЄС має відбутись 25 лютого цього року. Напередодні саміту і влада, і опозиція обмінялись взаємними звинуваченями в зриві цього саміту. Опозиція звинувачує владу в зв’язку зі звинуваченням на адресу Тимошенко по "справі Щербання", а влада опозицію –в зв’язку з інформаційним шумом навколо умов утримання Тимошенко в харківській лікарні. |