Анатолій : Влада Болгарії вигнала з країни московського попа + ВІДЕО
Новость от Anatoliy Tkachenko
Влада Болгарії вигнала з країни московського попа + ВІДЕО
11 березня 2013 відбулася подія, яку замовчує вся російська преса, в першу чергу - різноманітні органи друку і масових комунікацій Московської Патріархії. Настоятель храму святителя Миколая - подвір'я Російської Православної Церкви в Софії архімандрит Филип (Васильцев), представник РПЦ при болгарському Патріарху, змушений був покинути Болгарію після цілої серії скандалів.
За інформацією сайту Двері.бг, місяць тому МЗС Болгарії був пред'явлений архімандриту Філіпу список з його грубими порушеннями правил перебування і припис негайно виїхати з країни в 30-денний термін.
Як повідомляють болгарські ЗМІ, ще влітку Міністерство закордонних справ Болгарії вручило Надзвичайному і Повноважному послу Росії Ю.Н. Ісакову ноту протесту з приводу дій настоятеля патріаршого подвір'я у Софії. Тоді ж з'ясувалося, що у архімандрита Филипа (Васильцева) не виявилося документів на перебування в Болгарії.
У редакційному коментарі до цієї сенсаційної новини сайт Двері.бг призводить жахливі подробиці, що за два роки керування ігуменом Філіпом посольською церквою святителя Миколая вона повністю втратила свій вигляд і втратила значну частину парафіян.
До приїзду в Болгарію ігумена Філіпа, переведеного рішенням Священного Синоду РПЦ від 30 травня 2011 р. від Риму в Софію, кількість парафіян «російської церкви» в болгарській столиці становила близько 200 чоловік, у тому числі росіяни, українці, болгари, серби, молдовани і ін, об'єднані в єдину церковну громаду. У храмі служили два болгарські священика - батько Симеон Мінчев, який пропрацював на Нікольському приході майже чверть століття, і батько Микола Нешеков, який віддав храму 15 років. Прихід пишався також своїм молодим дияконом Савой Кокудевим, який виріс на очах парафіян. У церкві був свій чудовий хор з 15 осіб, а його регент закінчила Софійську консерваторію і Богословський факультет Софійського університету.
За короткий термін свого настоятельства ігумен Филип вигнав регента хору, а сам хор скоротив до 4 осіб, перемістив диякона Саву в іншу церкву, закрив недільну школу при храмі і заслав батька Миколи в будинок престарілих. А всі останні місяці помисли настоятеля були направлені виключно на вигнання всіх болгарських священиків і створення «чисто російського» храму.
Зрештою Нікольський прихід в Софії припинив своє існування, зате при храмі з'явилася «Софійська станиця Війська Донського», якій було доручено займатися охороною «російської церкви» від непрошених гостей.
Крім усього іншого, настоятель храму святителя Миколая - подвір'я Російської Православної Церкви в Софії ігумен Филип (Васильцев) не раз викликав бурхливу реакцію прихожан своїми проповідями, в яких він наполягав, що храм - це не центр церковної громади, а ... офіційна установа, церковне посольство , посольський храм, і всі служителі в ньому - церковні «посли». Він вніс розбрат і розділення між віруючими за етнічною ознакою, які досягли такого масштабу, що при вході в храм (див. фото) поруч з розкладом богослужінь стали з'являтися образливі для болгар статті російською та болгарською мовами, в яких прихожан називали гостями на чужій території («байганьовци») і т.д. http://enoriata.blogspot.ru/2012/10/blog-post_13.html
За повідомленнями болгарських ЗМІ, терміновий від'їзд представника РПЦ при болгарському Патріарху архімандрита Филипа (Васильцева) - це цілком і повністю заслуга світських властей Болгарії, які відмовили йому в продовженні і видачі всіх необхідних документів.
Духовенство Болгарської Православної Церкви (БПЦ) в більшості своїй радісно сприйняло звістку про вигнання молодого настоятеля «російської церкви», який скомпрометував себе: http://dveri.bg/xxyfk Чимало болгарських священиків плекають надію, що в їх Церкві настане період одужання після інтронізації нового Патріарха Неофіта: http://rublev-museum.livejournal.com/398740.html
Треба сказати, що Блог експертів Музею імені Андрія Рубльова став першим ЗМІ в Росії, який передав новину про обрання нового Болгарського Патріарха задовго до всіх інформ-агентств, (включаючи численних високооплачуваних співробітників РПЦ). Обрання третього Болгарського Патріарха Нового часу і підрахунок голосів були проведені з безпрецедентною прозорістю перед телекамерами БНТ. Якраз напередодні в Болгарії відбулася великомасштабна люстрація церковної агентури БПЦ, що виявила співпрацю зі спецслужбою «Д'ржавна Сігурні» майже всього Св. Синоду в повному складі, за винятком 97-річного патріарха Максима і 3 митрополитів, в т.ч. владики Неофіта, який був обраний церковно-народними зборами 24.02.2013 р. новим Болгарським Патріархом: http://expertmus.livejournal.com/93905.html
При новому Болгарському Патріарху Неофіті представники духовенства БПЦ стали у відкриту виражати побоювання, щоб у їх Церкву не проник той дух апостазії і плазування перед світською владою, який панує в РПЦ. У цьому зв'язку особливу настороженість у болгарських пастирів викликає діяльність голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків МП митрополита Іларіона (Алфєєва), який зарекомендував себе далеко не з кращого боку:http://echo.msk.ru/blog/expertmus/883888-echo/
Навіть серед православних віруючих Болгарії не вщухають розмови про драматичні події в Сурозької єпархії РПЦ, коли шанований у всьому світі митрополит Антоній Сурозький публічно (!) звинуватив вл. Іларіона (Алфєєва) у тому, що він веде «підривну діяльність» під керівництвом митрополита Кирила (Гундяєва): http://expertmus.livejournal.com/39415.html
На слуху в багатьох і той «раздрай», який влаштували «ставленики Москви» у посольській церкві святителя Миколая в Римі після того, як її настоятель митрофорний протоієрей Михайло Осоргін перейшов у лоно РПЦ. До речі, та шалена кампанія в Римі багато в чому перегукується по своїм заздалегідь спланованим акціям і брудним методам з трагічною ситуацією в Софії...
Тим не менш, віруючі Болгарії покладали великі надії, що їх голос буде почутий у Москві, і неодноразові звернення до священноначалія РПЦ про трагедію приходу храму святителя Миколая - подвір'я Російської Православної Церкви в Софії - здобудуть чинність. Ще в лютому 2012 р., у нового настоятеля з Росії, яким став ігумен Филип (Васильцев), виник гострий конфлікт з болгарськими парафіянами, про що вони написали патріарху Кирилу (Гундяєву) з проханням відкликати свого представника, який ввів диктат у них на парафії , внісши поділ за етнічною ознакою. 29 квітня 2012 патріарх Кирило відвідав Нікольський храм в Софії, і яке ж було здивування його прихожан, коли в храм на патріарше богослужіння не пустили саме тих, хто зважився розповісти патріарху Кирилу про біди прихожан російського подвір'я в Софії. Перед ними були раптово закриті двері їх храму співробітниками болгарської спецслужби «Д'ржавна Сігурні», що діяли рука об руку з особистою охороною патріарха Кирила. Див відео:
Треба сказати, що про всі страхітливи подробиці руйнування їх церковної громади мені неодноразово писали давні парафіяни Микільської церкви з посиланням на мої численні публікації в блозі на «Ехо Москви».
Розпачу постійних прихожан храму святителя Миколая - подвір'я Російської Православної Церкви в Софії не було меж, і їм все стало ясно щодо «відповіді» патріарха Кирила (Гундяєва) на їх численні прохання, коли 24 лютого 2013 голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків МП митрополит Іларіон (Алфєєв), який прибув на інтронізацію Патріарха Неофіта (див. фото нижче), під час Божественної Літургії в Нікольському храмі подвір'я РПЦ в Софії звів ігумена Філіпа (Васильцева) в сан архімандрита до уваги... «на старанні труди на благо Церкви, а також в зв'язку з 60-річчям заснування подвір'я Російської Православної Церкви в Софії».
Але, слава Богу, влада Болгарії заступилася за своїх віруючих громадян і вислала з країни клірика РПЦ, що вкінець зарвався. Воно й зрозуміло: це за часів СРСР в ходу була приказка «курка - не птах, Болгарія - не закордон» («курица – не птица, Болгария – не заграница»), а зараз Болгарія вже стоїть на порозі вступу до Євросоюзу.
...Поки в Нікольському храмі в Софії служить лише один російський священик - ієрей Андрій Трегубов, який дає болгарським журналістам досить ухильну інформацію, що нібито настоятель патріаршого подвір'я у Софії «на наступному тижні повинен повернутися назад після продовження в Москві своєї візи. До цих пір немає жодної офіційної інформації про те, хто може стати новим настоятелем, але всі з нетерпінням його чекають і сподіваються, що він зможе вилікувати рани приходу «російської церкви» в Софії, щоб той повернувся до нормального церковного життя.