Дев’ять простих запитань, або Анкета для агітаторів
Політикам, які агітують за Митний союз, варто спробувати відповісти на дев’ять доволі простих запитань. Тим, хто не має відповідей на ці запитання, не варто навіть вступати в дискусію про Митний союз. Політики, які не розуміють, що йде на користь людям, є безвідповідальними. А безвідповідальність – перша візитівка корупціонера.
1. Чи вплине участь України в Митному союзі на ціни на енергоносії, насамперед на газ із Росії?
2. Чи принесе Україні Митний союз іноземні інвестиції з Європейського інвестиційного банку, з Китаю, від європейських або американських інвестиційних компаній?
Підказка: Китай, країни-члени ЄС не збираються вступати в Митний союз.
3. Чи вплине членство в Митному союзі на рівноправне функціонування зони вільної торгівлі з Російською Федерацією без виключень і обмежень?
4. Чи потрібне членство в Митному союзі для взаємовигідної двосторонньої торгівлі з Білоруссю, нашим сусідом?
5. Скільки та в яких галузях промисловості з’явиться нових робочих місць для українців?
6. Навіщо обирати Митний союз, якщо рівень корупції у ньому найвищий серед усіх союзів, які будь-коли існували у світі (відкати, непрозорість використання бюджетів та зборів)?
7. Навіщо обирати Митний союз, обсяги ринків якого у 10 разів менші, ніж сусіднього з нами Європейського союзу?
8. Чиї чиновники, а не виробники вирішуватимуть в Митному союзі, на які ринки ми будемо продавати свою продукцію?
Якщо на ринки ЄС, то чому маємо рухатися у протилежний бік? Якщо на китайський ринок, на бразильський, на американський – то ці країни не були, не є і не будуть у Митному союзі!
9. Чому не працює угода про вільну торгівлю з країнами СНД, яку підписував прем’єр Азаров? Хто з членів Митного союзу не виконує цю угоду стосовно України? Білорусь? Казахстан? Росія?
На ці запитання потрібні чесні відповіді. З них складається розуміння, чи відповідає національним інтересам України утворення під назвою Митний союз. |