Свято козацької слави в гетьманській столиці Батурині
9 червня 2013 року представники Конотопської міської організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" взяли участь у традиційному щорічному козацькому святі у гетьманській столиці Батурині. Націоналісти поклали квіти до скульптурної композиції "Молитва за Україну" та виступили з вітальним словом до учасників заходу.
Зокрема, голова Конотопської організації ВО "Свобода" Артем Семеніхін зазначив: "Необхідно перебороти в собі лінь і поступово відновлювати традиції святкування визначних дат належним чином. Подібні ушанування не мають перетворювати столицю видатного українського гетьмана Мазепи на місце для пиятики. Навпаки, маємо проводити різні просвітницькі заходи, якими, до прикладу, можуть стати вишкільні табори, де молодь зможе поповнити свої знання з історії козацтва та отримати фахові навички з мистецтва ведення бою. Нинішнє молоде покоління має брати приклад із героїв доби козацтва".
Довідка: Батурин – гетьманська столиця, резиденція Івана Мазепи. Уперше на політичну арену місто виходить 1663 року, коли представники московського уряду та гетьман І.Брюховецький підписали у місті Батуринські статті. 1669 року Д.Многогрішний обрав Батурин гетьманською резиденцією. 1672 року на козацькій раді в Козачій діброві гетьманом Лівобережної України було обрано Івана Самойловича. Саме за його правління Батурин значно розбудували. Особливого статусу батуринська резиденція набуває за часів правління Івана Мазепи (1687–1708 рр.), коли Батурин перетворився на центр політичного життя Гетьманщини. Тут перебувала вища державна адміністрація – Генеральна військова канцелярія, Генеральний Суд Лівобережної України. У Батурині в цей час живе і працює політична, військова та культурна еліта України. Роки Північної війни (1700–1721рр.) принесли на батуринську землю багато лиха і страждань. У ході війни гетьман Іван Мазепа у своїх намаганнях звільнити Україну від московського панування обрав протекцію шведського короля Карла ХІІ. Наприкінці жовтня 1708 року Мазепа вирушив на зустріч із королем, який уже підійшов з військами до Новгорода-Сіверського. Дізнавшись про це, російський цар Петро І наказав Меншикову взяти штурмом Батурин і зруйнувати дощенту. В листопаді 1708 року резиденцію Івана Мазепи зрівняли з землею, спалили дотла, а всіх мешканців, не зважаючи на вік і стать, жорстоко вбили. Загинуло 21 тис. мужніх захисників та жителів столиці Гетьманщини. Довгий час за царською вказівкою у Батурині було заборонено селитись, а гетьманську резиденцію перенесли до Глухова.
Прес-служба Конотопської міської організації ВО "Свобода" |