Режим цинічно ігнорує депутатські звернення
Одне з основних питань, які мали б заслухати депутати на сесії Верховної Ради, – це Програма дій уряду. В законі "Про Регламент ВРУ" зазначено, що протягом місяця після призначення уряд подає на розгляд Верховної Ради Програму дій. Не тільки депутати, але й країна має знати, яким курсом рухатися і які наступні кроки очікувати українській нації. Цієї програми немає. Як і немає виконання багатьох інших статей Регламенту, зокрема щодо відповідей на депутатські звернення і запити. Про це 21 червня 2013 року заявив народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олексій Кайда під час виступу у Верховній Раді.
Свободівець зазначив, що непоодинокими є випадки, коли виконавча влада та інші владні структури просто дають формальні відписки або й взагалі ігнорують депутатські запити та звернення. "Нещодавно я скерував до Генеральної прокуратури депутатське звернення щодо порушення з боку уряду чинного законодавства. Генеральна прокуратура відписала моє звернення... до уряду! Тобто в нас виникає зачароване коло: я скаржуся на уряд, а Генеральна прокуратура відсилає уряду звернення про порушення ним же чинного законодавства. В такому випадку за порушення чинного законодавства у відставку має піти не тільки Кабмін, але й Генеральний прокурор також", – підкреслив Олексій Кайда.
Парламентар повідомив, що непоодинокі випадки, коли державні установи, отримуючи депутатський запит за підписом депутатів від опозиції як правило не відповідають, тому звернення викидають у смітник.
"До прикладу, в січні я скерував звернення голові Тернопільської райдержадміністрації із запитом на отримання копій розпоряджень про надання земельних ділянок протягом двох років. З цього часу минуло вже майже 5 місяців! Проте голова адміністрації, який є ще й очільником районної організації Партії регіонів, копій документів так і не надав. Це відкрите перешкоджання діяльності народного депутата та невиконання його законних вимог. Урядовці могли б призначити хоча б один день для розгляду та підготовки відповідей на депутатські звернення і запити. Неприпустимо, щоби народні депутати отримували відписки. А якщо деякі посадові особи не можуть виконувати належним чином своїх службових обов'язків, то, напевно, варто розглянути питання відповідности їхнього перебування на займаних посадах", – підсумував Олексій Кайда.
Прес-служба Всеукраїнського об'єднання "Свобода" |