Через закупівлю ліків фактично розграбовують держб'юджет
Під час закупівлі ліків є не просто багато порушень, а фактично відбувається розграбування державного б'юджету, оскільки зараз є кілька сталих груп, які беруть активну участь у постачанні ліків для МОЗ не тільки за значно завищеними цінами, а иноді й сумнівної якости. Про це 18 жовтня 2013 року заявив народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Олег Гелевей на слуханнях Комітету з питань охорони здоров'я щодо запобігання поширенню епідемії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів.
Як повідомив націоналіст, метою заходу була організація широкого обговорення проблемних питань у царині протидії соціяльно небезпечним інфекційним хворобам в Україні – ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам. Окрім цього, завданням слухань стало визначення шляхів підвищення ефективности національної відповіді на пов'язані з цими захворюваннями загрози та активізація зусиль з їхнього подолання в Україні. Участь у заході взяли народні депутати, керівники Міністерства охорони здоров'я, Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та инших соціяльно небезпечних захворювань, наукових установ Національної академії медичних наук України, представники міжнародних і національних громадських організацій.
Свободівець Олег Гелевей, коментуючи слухання, зазначив: "В Україні нині прогресує пандемія захворювань на ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам і рівень захворюваности на них вище 20%. У боротьбі з цими захворюваннями, крім МОЗу, діє багато організацій, зокрема Глобальний фонд, який постачає до 48 % ліків, необхідних для лікування цих інфекцій. Я як заступник голови ТСК із питань розслідування фактів порушень законодавства під час здійснення державних закупівель, неефективного використання державних коштів та зловживань службовим становищем посадовими особами Міністерства охорони здоров'я України, инших державних підприємств, установ та організацій у царині охорони здоров'я та фармацевтичної галузі наголошую, що під час закупівлі ліків є не просто багато порушень, а розграбовується державний б'юджет, оскільки є велика різниця в ціні. Варто зазначити, що кількість щеплень проти туберкульозу й гепатиту в Україні – менше, ніж 50 %, що є недопустимим у будь-якій розвинутій країні світу. Зважаючи на таку ситуацію, фракція ВО "Свобода" у парламенті ініціюватиме, щоби в б'юджеті на 2014 рік було закладено достатньо коштів для профілактики й лікування цих захворювань", – зазначив Олег Гелевей.
Підсумовуючи, учасники зазначили, що комітетські слухання стали одним із важливих механізмів аналізу реальної ситуації та формування пропозицій, спрямованих на об'єднання зусиль всіх соціяльних партнерів у розв'язанні проблем поширення епідемії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та вірусних гепатитів в Україні. |