Європарламент закликає Україну якнайшвидше ратифікувати Угоду про асоціацію
Європейський Парламент ухвалив Резолюцію щодо ситуації в Україні, в якій закликав держави-члени ЄС та Україну швидко ратифікувати Угоду про асоціацію для її якнайшвидшої імплементації.
"Європарламент вітає підписання решти положень Угоди про асоціацію, включаючи зону вільної торгівлі, та переконаний, що ця Угода стане рушійною силою політичних та економічних реформ, принесе модернізацію, зміцнення верховенства права та економічне зростання", - йдеться у документі.
"(Європарламент) Висловлює свою підтримку Україні у переході до тимчасового застосування Угоди та заявляє, що Європейський Парламент завершить процедуру ратифікації Угоди якнайшвидше, закликає держави-члени та Україну швидко ратифікувати угоду для якнайшвидшої її імплементації".
У цьому зв‘язку заступник голови партії "Батьківщина", Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Григорій Немиря привітав таке рішення Європарламенту та наголосив, що партія "Батьківщина" вже неодноразово закликала Президента України негайно внести Угоду про асоціацію до парламенту для її ратифікації, яка дозволить негайно розпочати тимчасове застосування Угоди.
"Ми щиро вдячні європарламентарям за те, що вони підтримують євроінтеграційні прагнення народу України, зокрема, якнайшвидшу ратифікацію і імплементацію Угоди. Хочу нагадати, що саме це було однією з ключових вимог нашої Революції Гідності", - сказав він.
"Дуже дивним виглядає, коли Молдова вже ратифікувала угоду, а Грузія планує зробити це завтра. Європейська Рада і Європарламент також вже закликають Україну ратифікувати угоду. Немає жодних підстав затягувати подання Угоди на ратифікацію", - сказав Григорій Немиря.
Він також нагадав, що 22 липня на своєму засіданні Комітет Верховної Ради України з питань європейської інтеграції розгляне першим питання стан підготовки до ратифікації Угоди про асоціацію.
Крім того, у Резолюції Європарламент засудив "російську агресію в Криму як серйозне порушення суверенітету та територіальної цілісності України згідно з міжнародним законодавством", наголосив, що "вважає анексію Криму незаконною та відмовляється визнавати російське правління на півострові", "засудив триваюче насильство та щоденні людські втрати на Сході України" та закликав Росію "насправді підтримати мирний план, запровадити заходи для ефективного контролю власного кордону з Україною та покласти край триваючому незаконному вторгненню озброєних людей, завезенню зброї та спорядженню, ворожим діям та проникненню, негайно зменшити чисельність та відвести війська від кордону України, застосувати свій вплив на заколотників та найманців, щоб змусити їх дотримуватися перемир’я, скласти зброю та відійти назад до Росії через коридор, щоб довести, що Росія серйозно налаштована на деескалацію конфлікту".
У цьому зв‘язку Європарламент привітав підготовчу роботу ЄС "щодо подальших санкцій проти Росії, які включатимуть економічні, фінансові та енергетичні секторні санкції, а також ембарго на зброю та технології подвійного використання, закликав до колективної заборони на продаж зброї Росії".
"Ми вимагаємо від Ради ЄС закликати Росію дотримуватися своїх зобов’язань згідно з міжнародним правом, а також застосувати третю фазу санкцій, якщо того вимагатиме ситуація", - наголошується у Резолюції. |