Інфо Online
Главная : Гостевая книга : Статьи : Фотогалерея : Поиск                            963237                          Портал Інфо Online існує — 17 років, 1 міс. та 21 д.
  Рашизм

Общие боевые потери рашистов с 24.02.2022 по 20.04.2024 ориентировочно составили:

Санитарные потери в живой около 901 500 чел. (раненые покалеченные, пленные)
Погибших рашистов более
В том числе срочной службы более
- 458 580 чел.
- 11 400 чел.
Украинская армия вывела из строя
около 90% армии РФ.
Генералов РФ уничтожено 20 чел.
Танков 7213 ед.  
Бронемашины - 13 873 ед.  
Артиллерийских систем - 11 678 ед.
РСЗО - 1046 ед.
Средства ПВО - 763 ед.
Самолеты - 348 ед.
Вертолеты - 324 ед.  
БПЛА оперативно-тактические - 9341 ед.
Крылатые ракеты - 2109 ед.
Корабли/катера - 26 ед.
Підводні човни - 1 ед.  
Автомобильной техники - 15 717 ед.
Спецтехника - 1918 ед.  
 Анатолій : Зеленському потрібно вийти з «бункера» до суспільства 
Новость от Anatoliy Tkachenko

Зеленському потрібно вийти з «бункера» до суспільства

Світлана Чуніхіна: «Стійкість суспільства під час війни великою мірою тримається на стосунках із лідером. А Зеленський ними знехтував, перестав докладати зусиль, щоб плекати цей зв’язок» Фото з особистого архіву

«Зеленському потрібно вийти з «бункера» до суспільства». Аналіз поведінки та відповідей президента на пресконференції від політичної психологині Світлани Чуніхіної

Президент України Володимир Зеленський проводить пресконференцію за підсумками року в Києві 19 грудня 2023 року Фото Getty Images

На підсумковій пресконференції, яка пройшла 19 грудня, президент України Володимир Зеленський понад дві години відповідав на запитання українських і міжнародних ЗМІ. Зверхність, дискомфорт, агресивна налаштованість – середня температура відгуків у соцмережах щодо поведінки президента. Forbes Україна поспілкувався з віцепрезиденткою Асоціації політичних психологів України Світланою Чуніхіною про те, яким вона побачила Зеленського

Ваші враження від пресконференції? Як поводився та чи адекватно реагував президент на запитання журналістів?

Якщо проаналізувати стиль комунікації президента, наприклад, в його Telegram-каналі, можна побачити, що останні пів року він ніби втратив адресата цієї комунікації. Ніби звітується, інформує, але незрозуміло, перед ким. Таке саме враження склалося і від пресконференції: було стійке відчуття, що він говорить не із суспільством. Такого звʼязку, який має бути у лідера із суспільством під час війни, не відчувалося.

Всі звернули увагу на «самотність» президента. Він дійсно самотній. Вчора я нарешті зрозуміла, про що йшлося в статті Саймона Шустера у виданні Time: ніхто так не вірить у перемогу, як Зеленський. Він дійсно перебуває у стані «ніхто, крім мене».

У чому проявлялася ця самотність? Це можна було зрозуміти з його відповідей?

Поставимо собі запитання: на кого опирається наразі Зеленський, хто його команда? Чи можна відповісти, що команда президента – все суспільство або ж Збройні сили України, партія «Слуга народу»? Ні, нічого з переліченого.

Команда президента – п’ять–шість осіб, його найближче оточення, яке він боїться втратити, тому що в такому випадку залишиться один.

Це дуже яскраво проявилося у відповідях на запитання про ефективність роботи парламенту, уряду, боротьбу з корупцією у владі. У нього це викликає сильну тривогу, ніби в нього заберуть чи хочуть забрати останню опору.

Але ж він сам обрав таку стратегію – оточити себе обмеженим колом людей. Чому він не розуміє, що такий підхід потрібно змінювати?

Ухвалення рішень під час війни в принципі не передбачає широкого залучення людей – треба дуже ретельно відбирати тих, хто з тобою заходить у стратегічну кімнату й допущений до ухвалення рішення.

Однак Зеленський десь проґавив момент, коли повністю обірвав звʼязок із суспільством. Але навіть якщо суспільство не приймає стратегічно важливих рішень, це не означає, що більше не потрібно з ним комунікувати. З певних питань треба дослухатися до суспільної думки.

Але навіть не в цьому проблема. А в тому, що стійкість суспільства під час війни великою мірою тримається на стосунках із лідером. А Зеленський ними знехтував, перестав докладати зусиль, щоб плекати цей зв’язок.

Можна сказати, що це його провина, а можна – що це його біда: він не готував себе бути очільником країни, а країни у війні, яка відбувається із суттєво сильнішим противником, і поготів.

Радше в нього не вистачає на все сил. На що ж їх вистачає – сяк-так підтримувати надію у суспільства на те, що партнери не залишать нас без зовнішньої допомоги. Це все, на що він зараз спроможний.

Справа Єрмака, щодо незаконного володіння зброєю дивним чином губилася в архівах

Чому співбесіди у найвищі владні місця проводять не в Кабміні?

Єрмак з друзями стануть такими першими - нормальними і з бабками

У Єрмаків все дуже просто.

Схему придумав Денис Єрмак, аби заробляти гроші, торгуючи ласими посадами.

Денис Єрмак зводить дебет с кредитом по отриманому кешу

Люди нечистоплотні – скаржиться Денис Єрмак.

Масові призначення своїх людей Єрмак планував на лютий місяць цього року.

Андрій Єрмак

Плівки Єрмака Чи торгував посадами брат глави Офісу Президента

Видео, за которое должны сидеть братья Ермаки

Оцінюючи поведінку президента на одному з брифінгів у кінці 2019 року, ви зазначали, що поведінка Зеленського – захист від своїх співгромадян. «Президент більше захищався, ніж розумів важливість запитань, що обговорюються», – аналізували ви. Зараз ви знову помітили цей момент. Чому Зеленський так поводиться й зараз? Чому відірваність від суспільства прослідковується з року в рік?

Був момент, коли ситуація була принципово інакшою – весь 2022 рік. Але потім все повернулося до його природного стану. Вибудовувати належним чином комунікацію із суспільством – це важлива компетенція лідера, яку потрібно розвивати. Це один із каналів політичного впливу, і причому основний.

У Зеленського цієї навички не було, і він її не встиг здобути. Не впевнена, що він до цього докладав зусиль. До того ж Зеленський – людина, яка залежить від схвалення. Але головне не в цьому, а чи можна це виправити. Адже воювати без західної зброї – пів біди, а ось воювати без лідера – це вже зовсім негарно.

Суспільство потрібно вести, особливо під час війни. Це у мирний час керованість суспільства може триматися на різних «рутинах», а у війні «рутин» немає. Керованість забезпечується лише лідером.

Чи можливо повернути Зеленського до виконання функції лідера країни? Це те, про що я думаю зі вчорашнього дня.

У контексті продовження теми лідерства. Запитання журналістів до президента стосувалися передусім теми війни: мобілізація, ППО, допомога Заходу, стосунки з головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Чи відповідав Зеленський на ці запитання так, як би мав президент країни у війні? Щоб підтримати чи підняти бойовий дух, заспокоїти населення?

Ключова проблема зараз – мобілізація. Суспільство почало пручатися, психологічного ресурсу бракує, потрібно застосовувати якісь додаткові механізми: примус, переконання, мотивацію. І це завдання президента – вести діалог із суспільством на важливі теми. А якщо це питання життя і смерті, то й поготів.

На пресконференції Зеленський зауважив, що військові його мають переконати, що потрібно мобілізувати додатково 500 000 осіб. Це лукавство. Будь-кому очевидно без зайвих переконань, що фронту потрібні люди. Це президенту належить переконати суспільство, щоб за ним пішли, знову повірили йому.

А він до цього навіть близько не підійшов.

Зверхність, дискомфорт, агресивна налаштованість, поводився так, ніби у ворожому оточенні – це середня температура відгуків у соцмережах щодо реакцій Зеленського на запитання журналістів. Ви з цим погоджуєтеся? Так має поводитися лідер?

Безумовно. Все оточення, хто не належить до його референтної групи (з якою він зараз себе ідентифікує), для нього вороже. Він зайняв кругову оборону зараз. Зокрема від власного суспільства, представниками якого є українські журналісти. Він обороняється: від Росії, українських журналістів, західних скептиків. Він дійсно один проти всього світу.

Щодо зверхності у відповідях – Зеленський почувається недооціненим: я так багато всього роблю, а ви не цінуєте. Нещодавно вийшов фільм російського журналіста Андрія Захарова «Його війна» про Путіна, про те, як він розвʼязав війну на Донбасі у 2014 році. Мені здається, і Зеленський зараз почувається (хоч і в інакшому контексті) так, наче це його війна. І це проблема. Адже це не його війна, а України та українського народу.

Відповідаючи на запитання журналістки щодо закидів депутатки «Слуги народу» Марʼяни Безуглої у Facebook щодо роботи Валерія Залужного, Зеленський назвав головнокомандувача ЗСУ «Валерою». Якщо подивитися з погляду психології на таку реакцію президента, чи може вона свідчити про напругу у стосунках між ними?

Це був один із кричущих моментів цієї пресконференції, який не можна толерувати. Запитання ж стосувалося неприйнятної поведінки Безуглої, а Зеленський скористався приводом, щоб принизити Залужного. Це було маніпулятивне приниження. Очевидно, стосунки дуже непрості.

Проблема в тому, як це все можна налагодити. Погоджуся зі своїми колегами – Зеленський вигорів. Якщо це так, у нього просто немає сил бути чемним, лагодити зламане, адекватно сприймати критику, приймати складні рішення. На це все потрібні колосальні душевні ресурси. В нього їх немає.

Що б ви порадили Зеленському та його команді, як це змінити?

Дві речі – розширити коло людей, на яких він може опиратися, та змінити стиль прийняття рішень.

Передусім треба позбавлятися пасивно-захисної стратегії, нарощувати коло соратників всередині українського суспільства. Пропрацювати реакцію на незгоду. Це робота команди – робити так, щоб він чув щось для себе неприємне, і це його потім не руйнувало, а навпаки – мобілізувало на адекватні дії.

Зеленському потрібно вийти з «бункера». Що робить бункер з президентом, ми можемо побачити на прикладі Путіна. Монополія на ухвалення рішень – це недобре.

Тетяна Павлушенко Forbes

- Комментариев пока нет -

Добавить комментарий
  Сила России в руках Путина

Условия "Чистого Листа" для России.

Русские вы развязали с нами войну окупировали нашу территорию. Вы предагаете нам начать все с "Чистого Листа", мы можем согласиться при выполнении вами наших условий. Ну а теперь внимательно слушайте наши условия, которые вы должны обязательно выполнить, для восстановления нормальных отношений с нами и перейти к обсуждению "Чистого Листа"


Сила России в руках Путина

Один триллион долларов уложен 100-дол. купюрами составит высоту 1200 километров. Вот как воруют на россии Путин и его шайка. А теперь займемся подсчетами, сколько же Путин и его воровская шайка сперли денег? Какая всетаки будет высота (1200 км) и вес горы из украденных денег, если ее выложить 100-ми купюрами? И с какой скоростью они воруют?

  Меню
  Мінстри Януковича
  Категорії
КПУ
ОПГ
  РПЦ МП
  Досьє
  Корисне
  Вход

Логин:

Пароль:Регистрация

Забыли пароль?

  Кто на сайте
Администраторы: 0
Пользователи: 0
Гости: 36
Всего: 36

Список пользователей
  Рассылка

Подписаться на рассылку Тестовая тема.
Формат:
Другие рассылки

  Однодумці

  Герої України
Степан Бандера

Євген Коновалець

Роман Шухевич
  З життя державної еліти
  Україна
  Опрос
Єрмак узурпатор влади?
Ответов: 9
Комментариев: 1
Результаты
Другие опросы
  Єрмак
  Татаров
  Преступники


Армия бесславных ублюдков

  Vor

Воровской портал

  Важливе
  Русский мир
 • Дезинформация
 • Россия
 • ВАША РАША
 • Рейс MH17
 • Сдыхающая Россия
 • Русская гордость
 • Георгий Жуков
 • "Русский мир"
 • Русские каратели
 • Пытки ГРУ РФ
 • Русские на Донбасе
 • Русские в Сирии
 • Звери Путина
 • 17 сентября 1939
 • Война 1812 гола
 • Финская война
 • Зачистка с. Самашки
 • Трибунал
 • Муравьев в Киеве
 • Операция "Монолит"
 • Русские планы
 • Миф о братстве
 • Покушение на Россию
 • Обыкновенный фашизм
 • РПЦ и Сталин
 • Имя твое — Орда
 • Русские 3-го Рейха
 •   Партия Регионов
  Янукович и К    Гамбіт президента


  От Шконки до Хонки
  От Хонки до Шконки

    Чорний стоматолог

  Сімейні традиції

    Моя кнопка
  Моя кнопка

   

   

  Інфо Online Приватний інформаціїно-аналітичний портал
  Сайт работает на LinkorCMS Всі права захищені © 2007 Матеріали сайту є вільними для розповсюдження за умови посилання (для internet-ресурсів - гіперпосилання) на джерело.  
  Веб мастер: yxypy@ukr.net
  Страница сгенерирована за 0.06 сек. и 14 запросов к базе данных ( PHP: 84% БД: 16% )