Інфо Online
Главная : Гостевая книга : Статьи : Фотогалерея : Поиск                            398361                          Портал Інфо Online існує — 16 років, 9 міс. та 11 д.
  Рашизм

Общие боевые потери рашистов с 24.02.2022 по 10.12.2023 ориентировочно составили:

Санитарные потери в живой около 650 000 чел. (раненые покалеченные, пленные)
Погибших рашистов более
В том числе срочной службы более
- 338 820 чел.
- 11 400 чел.
Украинская армия вывела из строя
около 50% армии РФ.
Генералов РФ уничтожено 20 чел. было введено 200 000 военных РФ
Танков - 5636 ед.  
Бронемашины - 10529 ед.  
Артиллерийских систем - 8064 ед.
РСЗО - 919 ед.
Средства ПВО - 605 ед.
Самолеты - 324 ед.
Вертолеты - 324 ед.  
БПЛА оперативно-тактические - 6136 ед.
Крылатые ракеты - 1586 ед.
Корабли/катера - 22 ед.
Підводні човни - 1 ед.  
Автомобильной техники - 10623 ед.
Спецтехника - 1162 ед.  
 Кабмін : Скандал із газом: так хто ж завищує ціни? 
Новость от Anatoliy Tkachenko

Скандал із газом: так хто ж завищує ціни?

З початком нового бюджетного року бюджетники традиційно почали замовляти блакитне паливо. І традиційно почали зі скандалу.

Його викликала вже перша цьогорічна новина «Наших Грошей», присвячена цінам на газ, по яким примудряються замовляти газ окремі державні та комунальні установи. Ми повідомили, що ковельське ПТУ, алчевський дитсадок та миколаївський онкоцентр замовили газ за цінами, які значно перевищують закупівельні ціни багатьох інших установ.

Повідомлення викликало потужну реакцію. Три облгази, з якими означені замовники укладали угоди, дуже оперативно надіслали «Нашим Грошам» свої пояснення того, що вони жодним чином не причетні до ситуації. Облгази послались на нормативні державні документи, що прямо вказують на фіксовану ціну, по якій облгази мають продавати газ держустановам.

Повідомлення облгазів були написані начебто під копірку (публікуємо їх тексти в окремому повідомленні), але в даному випадку ми не будемо зосереджуватись на персонажі, який контролює левову частку облгазів всієї країни. Мова за інше.

Облгази стверджують, що вони продають газ у повній відповідності до пачки постанов Нацкомісії по регулюванню енергетики, якими встановлено наступне: для установ та організацій, що фінансуються з державного і місцевих бюджетів, ціна газу в 2013 має бути така ж, як і в 2012-му. А саме 3 509 грн. за тисячу кубометрів, плюс 20% ПДВ, плюс ще кілька зборів та тарифів.

В кінцевому результаті це дає наступне: паливо від «Волиньгазу» має коштувати бюджетникам 4704 грн., або $588, від «Миколаївгазу» – 4 717 грн., або $589, від «Луганськгазу» – 4 699 грн., або $522.

А це значно дешевше від того, що ми побачили у «Віснику державних закупівель». В оголошеннях про укладені угоди на постачання газу опубліковано кількість законтрактованого газу і загальну вартість угоди. Шляхом ділення одного числа на друге ми отримали такі цифри: ПТУ замовило газ у «Волиньгазу» по $624 (при нормативній ціні $588), дитсадок замовив газ у «Луганськгазу» по $706 (при нормативних $522) і онкоцентр у «Миколаївгазу» по $708 (при $589).

Більше того, є ще низка підозрілих прикмет, які не дозволяють списати все на можливі описки чи арифметичні помилки.

Наприклад, миколаївський онкодиспансер рік тому і зараз замовляв абсолютно однакову кількість газу – 330 тис кубометрів. НКРЕ також залишила ціну на газ однаковою. Але ціна закупівлі зросла – з 1 644 600 грн. до 1 868 000 грн. Це прекрасно видно на фото:

А у волинському випадку маємо ще брутальніші докази. Замовник торгів – ПТУ №5 – у повній відповідності до вимог Мінекономрозвитку опублікувало файл, який називається «Ціна за одиницю товару згідно договору» (ось сам файл 12122WK336486(ЦЗОД)):

І тут прекрасно видно, що ціна одного кубометру становить 4,99 грн. Якщо перевести це на звичні тисячі кубометрів та долари матимемо $624. І саме про таку ціну ми повідомляли.

Позиція облгазів зрозуміла.

До них щороку приходять купа замовників, з якими облгази пачками укладають угоди по неконкурентній процедурі закупівлі «в одного учасника», оскільки інших постачальників газу в Україні немає. (Тобто не мало б бути, але вони є, і ціни у них бувають ще ко(с)мічніші, від описаних вище).

Також важливий момент – дані в «Віснику держзакупівель» розміщують саме замовники. Тобто не облгази, а ПТУ, онкодиспансер,  дитсадок та інші держустанови. І саме вони несуть відповідальність за розміщену інформацію, а також дотримання умов тендерних угод.

Однак жодна з цих установ після опублікування досить скандальної інформації про їх газові контракти, яка була розтиражована багатьма ЗМІ, не звернулась до «Наших Грошей» (хоча надіслати нам листа дуже просто, і облгази це змогли зробити, а деякі прес-служби навіть зателефонували нам). Також нам невідомо, чи робили спроби ці замовники оприлюднити свою позицію в місцевих ЗМІ. Принаймні нагуглити нічого не вдалось.

Звісно, ми далекі від того, аби вважати цю мовчанку за знак згоди. Можливо, у вказаних замовників були свої резони для малювання завищених цін.

Ми знаємо, що на ринку держзакупівель діють кілька консалтингових угрупувань, чиїми послугами користуються не надто досвідчені у проведенні тендерів установи. А дитсадок, ПТУ та диспансер належать саме до таких – грошей у них мало, і закупівлі на тендерні суми вони проводять у кращому випадку кілька разів на рік (газ, вода, опалення та електроенергія).

До нас доходили чутки, що деякі горе-консультанти радять своїм клієнтам завищувати ціну угоди. Мовляв, ціна впродовж року може зрости і вам доведеться проводити новий тендер. І замовник, у якого немає власного спеціаліста з тендерних закупівель (звідки взяти йому зарплату у жебрацькому бюджеті ПТУ, дитсадка чи лікарні?), погоджується на це з остраху, що доведеться знову починати бюрократичне валандання з тендером. До того ж зайвий тендер – зайвий привід очікувати якоїсь власної помилки, яка може обернутись зайвими проблемами з Держфінінспецією.

Однак ситуація з псевдо-завищенням також небезпечна. Оскільки ніхто, повторюємо – ніхто – не може гарантувати, що зрештою паливо буде придбано саме по нормативній ціні, а не по ціні тендерної угоди. Ні облгаз, ні НКРЕ, ні сам замовник. Бо хто знає, що буде під кінець року, коли всім треба закривати контракти? І чи не трапиться якогось позову від постачальника газу з вимогою сплатити борг по тендерній угоді, в якій «ціна за одиницю товару згідно договору» значно перевищує граничний рівень від НКРЕ? Звісно, облгази можуть бити себе в груди і заперечувати навіть тінь таких намірів. Але для «Наших Грошей» це будуть просто слова. Курчат по осені рахують, а не зараз.

До того ж, є ще один приклад, який змушує нас з підозрою ставитись до газових угод. Кілька бюджетних установ Одеської області днями уклали угоди з «Одесагаз» та його філією – Іванівське УЕГГ. Всі угоди з філією були по $842 та $766 за тисячу кубів. І лише ті, хто напряму укладав угоди з «Одесагаз» отримав тендерну ціну на рівні вимог НКРЕ – $589. Ця новина вийшла на «Наших Грошах» майже одночасно з повідомленням про волинсько-луганасько-миколаївські ціни. Однак від «Одесагаз» не було ні слуху, ні духу.

Тож ми будемо і надалі інформувати про газові оборудки наших читачів, до кола яких входять і ревізори.

Юрій Ніколов, з глибокою вдячністю до прес-служб «Миколаївгазу», «Волиньгазу» і «Луганськгазу», які відреагували на повідомлення «Наших Грошей»

- Комментариев пока нет -

Добавить комментарий
  Сила России в руках Путина

Условия "Чистого Листа" для России.

Русские вы развязали с нами войну окупировали нашу территорию. Вы предагаете нам начать все с "Чистого Листа", мы можем согласиться при выполнении вами наших условий. Ну а теперь внимательно слушайте наши условия, которые вы должны обязательно выполнить, для восстановления нормальных отношений с нами и перейти к обсуждению "Чистого Листа"


Сила России в руках Путина

Один триллион долларов уложен 100-дол. купюрами составит высоту 1200 километров. Вот как воруют на россии Путин и его шайка. А теперь займемся подсчетами, сколько же Путин и его воровская шайка сперли денег? Какая всетаки будет высота (1200 км) и вес горы из украденных денег, если ее выложить 100-ми купюрами? И с какой скоростью они воруют?

  Мінстри Януковича
  Категорії
КПУ
ОПГ
  РПЦ МП
  Досьє
  Корисне
  Вход

Логин:

Пароль:
Забыли пароль?

  Кто на сайте
Администраторы: 0
Пользователи: 0
Гости: 34
Всего: 34

Список пользователей
  Рассылка

Подписаться на рассылку Тестовая тема.
Формат:
Другие рассылки

  Однодумці

  Герої України
Степан Бандера

Євген Коновалець

Роман Шухевич
  З життя державної еліти
  Україна
  Опрос
Єрмак узурпатор влади?
Ответов: 4
Комментариев: 1
Результаты
Другие опросы
  Єрмак
  Преступники


Армия бесславных ублюдков

  Vor

Воровской портал

  Важливе
  Русский мир
 • Дезинформация
 • Россия
 • ВАША РАША
 • Рейс MH17
 • Сдыхающая Россия
 • Русская гордость
 • Георгий Жуков
 • "Русский мир"
 • Русские каратели
 • Пытки ГРУ РФ
 • Русские на Донбасе
 • Русские в Сирии
 • Звери Путина
 • 17 сентября 1939
 • Война 1812 гола
 • Финская война
 • Зачистка с. Самашки
 • Трибунал
 • Муравьев в Киеве
 • Операция "Монолит"
 • Русские планы
 • Миф о братстве
 • Покушение на Россию
 • Обыкновенный фашизм
 • РПЦ и Сталин
 • Имя твое — Орда
 • Русские 3-го Рейха
 •   Пошук

  ВНИМАНИЕ

  Опознаем террористов, сепаратистов уродов

    Партия Регионов
  Янукович и К    Гамбіт президента


  От Шконки до Хонки
  От Хонки до Шконки

    Чорний стоматолог

  Сімейні традиції

    Моя кнопка
  Моя кнопка

   

   

  Інфо Online Приватний інформаціїно-аналітичний портал
  Сайт работает на LinkorCMS Всі права захищені © 2007 Матеріали сайту є вільними для розповсюдження за умови посилання (для internet-ресурсів - гіперпосилання) на джерело.  
  Веб мастер: yxypy@ukr.net
  Страница сгенерирована за 0.06 сек. и 14 запросов к базе данных ( PHP: 80% БД: 20% )