Солодке життя братків
За два роки Національний банк України під керівництвом Сергія Арбузова з головної фінансової установи країни перетворився на закриту корпорацію. За бюджетні кошти створюється кишеньковий телеканал, купується медичне обладнання у поліклініку для власних працівників, відновлюються відпочинкові бази для обраних.
ВІДЕО: http://tvi.ua/new/yak_chynovnyky_trynkayut_hroshi_nbu
Тільки для своїх
З того часу, як керівну посаду в Нацбанку зайняв Сергій Арбузов, Вісник держзакупівель рясніє повідомленнями про те, як НБУ витрачає чергову суму на нескромне утримання.
Зокрема, цього року Нацбанк активно скуповував медичне устаткування. За 700 тисяч придбали один мікроавтобус швидкої медичної допомоги. На півтора мільйона закупили медичного обладнання: апарат ударно-хвильової терапії, дві стоматологічних установки, офтальмологічний комп’ютеризований тонометр, офтальмологічну лампу. Купили навіть ванну для уро-гінекологічного масажу – за 100 тисяч гривень.
Національний банк давно є державою в державі"
Утім, спроби дізнатися, навіщо Нацбанкові медичне обладнання, наштовхнулися на опір. Медичний заклад на Грушевського, 11б, виявився режимним об’єктом. Охорона, перешкоджаючи знімальній групі "Тендер News" у відеозйомці, випровадила журналістів із будівлі:
- Ви розумієте, що тут не можна знімати?
- Чому не можна? Тут поліклініка.
- Це режимне приміщення.
- Поліклініка є режимним об’єктом?
- Хто вам каже, що тут поліклініка?..
Керівництво медичної установи не знайшло часу для того, щоб прокоментувати ситуацію журналістам.
Най-най-Нацбанк
Окрім того, Сергій Арбузов своїм приходом у Нацбанк дав початок унікальній історії із державним банківським телеканалом. НБУ створив приватне підприємство – став засновником ТОВ "Банківське телебачення". Виписка з держреєстру свідчить, що Нацбанк вклав 150 мільйонів державних гривень у статутний капітал. Хоча в законі про Нацбанк нема положення, котре б передбачало можливість вкладання грошей у бізнес.
Фінансовий аналітик Ерік Найман дивується медіа-ініціативі Нацбанку. "Якщо це прибутковий бізнес, незрозуміло, чому Нацбанк має займатися зароблянням грошей на телеканалі, тому що там можна заробляти гроші тільки одним способом – даючи рекламу. Чию рекламу він буде давати? Памперсів?.. А якщо це збитковий захід, тоді питання: чому люди, які формують за формування бюджету, за його наповнення, є державними людьми, чому вони взяли на себе таку сміливість створити збиткове підприємство?", – каже Найман.
Як на мене, телеканал – це абсолютна прес-служба Арбузова"
Водночас, головний редактор каналу "БТБ" Світлана Коляда запевнила журналістів ТВі, що банківське телебачення надає винятково об’єктивну інформацію. "Ми фінансовий телеканал, який висвітлює все, що відбувається в світі фінансів України. Все, це наша концепція", – сказала Коляда.
Втім, об’єктивність новин Нацбанківського телеканалу викликає багато запитань. Зокрема, нещодавно в ефірі вийшло повідомлення про те, що гривня – одна з найстабільніших валют Європи, а НБУ – одна з найбільш успішних у Східній Європі. І це на тлі падіння гривні та вихолощення державної казни…
Журналіст, який працював на "БТБ", підтвердив, що на телеканалі проблеми з об’єктивністю.
"Як на мене, це абсолютна прес-служба Арбузова, можна так сказати. Всі новини, якщо вони тим чи іншим чином не подобаються Нацбанку або вони не вигідні, вони фільтруються", – розповів журналіст на правах анонімності.
Кажуть, Сергій Арбузов сильно переймається власним іміджем. Цим можна пояснити і зацікавлення в існуванні власного телеканалу. Водночас, ТВі так і не дочекався коментаря Арбузова з приводу видатків НБУ.
Держава в державі
А тим часом, експерти зазначають, що примхи Нацбанку часто виходять за межі здорового глузду.
"Надвисокі видатки Національного банку – вони, по суті, зменшують можливості доходної частини бюджету і, по суті, за рахунок бюджету Національний банк здійснює дуже багато речей, які в інших країнах ніде в світі не робляться", – заявив президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.
"Національний банк давно є державою в державі, вони дозволяють собі такі речі, які недоступні ні простим громадянам, ні простим компаніям", – наголосив Ерік Найман.
Марнотратство Нацбанку виглядає тим більш цинічно, зважаючи на те, що українців постійно закликають затягнути паски…
остання актуалізація 11 грудня, 18:03 джерело: ТВi |