На Черкащині за участі народного депутата України Юрія Сиротюка, попри перешкоджання влади, "Свобода" вшанувала Тараса Шевченка
9 березня 2013 року Черкаська обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода" за участі народного депутата України, уповноваженого представника парламентської фракції націоналістів у Черкаській області, заступника Голови партії Юрія Сиротюка провела низку заходів зі вшанування пам'яті свого великого земляка – Тараса Шевченка у 199-ту річницю з Дня його народження. Вкрай знахабніла влада вчергове намагалася заборонити громаді збиратися.
Свободівці з різних куточків області та громада села зібралися у Моринцях, що на Звенигородщині, щоби вшанувати пам'ять свого земляка – Великого Кобзаря Тараса Шевченка – у місці, де він народився. На той час там завершували захід "регіонали" із своїм різночинним керівництвом – обласного та районного значення. З огляду на окупаційний характер діяльності й бездіяльності влади, що не має в області й п'ятої частини підтримки мешканців Черкащини, чиновники-"регіонали" провели свій захід практично поночі. без сільської громади та із величезною кількістю міліції, яка, за інформацією власних свободівських джерел, мала наказ застосовувати силу та арештовувати будь-кого, хто намагався б провести захід одночасно із нащадками реальних ворогів Шевченка. Проте "регіонали" встигли квапливо поїхати швидше, ніж націоналісти та громада Моринців розпочали свій мітинг.
На заході "Свободи" після покладання квітів до підніжжя пам'ятнику Тарасовій матері та малому Шевченкові, виступили народний депутат України Юрій Сиротюк, керівник обласної організації ВО "Свобода" Юрій Ботнар, поет та політик, переможець виборів у 197-му виборчому окрузі Леонід Даценко, переможниця обласних конкурсів імені Тараса Шевченка Анастасія Старікова та автори й декламатори, що читали поезію Кобзаря та власні твори, присвячені Шевченкові.
Із віршем Тараса Шевченка "Розрита могила" на заході націоналістів виступила і представниця сільської громади Вікторія Маломуж, якій влада заборонила читати цей вірш на заході, що проводили кількома годинами раніше "регіонали" з огляду на його революційність, чим виявили свою неповагу до Шевченка та страх перед справжнім Шевченком – бунтарем духу.
Виступаючи на мітингу в Моринцях, виконувач обов'язків голови Черкаської обласної організації ВО "Свобода" Юрій Ботнар зазначив: "Коли "регіонали" несуть квіти до Шевченка – це ознака їхнього блюзнірства та облудності, адже всі оці колишні комуністично-комсомольські партфункціонери є прямими та ідейними нащадками тих, хто боровся із словом та дією Шевченка тоді. Вони борються з ним і зараз, намагаючись визначати самостійно, який вірш є прийнятним для влади, а який є "революційним". Та Шевченко – це і є революція! І якби наш великий земляк був живий у теперішній час – я певен, що і його б переслідувала влада, як тих, хто діє за імперативом Кобзаря.
Ми зобов'язані не просто приносити квіти і схиляти голову перед генієм Шевченка. Справжніми символічними квітами для Тараса є реалізація того, до чого він так закликав українців – виконання заповітів, які він залишив нам і які є актуальними нині, крізь віки. Для того, щоби по-справжньому вшанувати Великого Кобзаря потрібно докласти усіх зусиль для того, щоб втілити в життя ідеї Шевченка, ідеї самого українського народу – побудувати Україну на засадах соціальної, національної та історичної справедливості. Щоб у своїй хаті була своя правда, і сила і воля!" – додав свободівець.
Після вшанування у Моринцях свободівці відвідали та вклонилися могилі батька та матері Кобзаря в селі Шевченковому (колишній Кирелівці) на Звенигородщині. Звідти націоналісти вирушили до Звенигородки, де громада змушена провести зустріч із народним депутатом Юрієм Сиротюком просто неба, оскільки міський голова порушив Закон України "Про статус народного депутата України" та відмовився надавати приміщення для зустрічі із депутатом-свободівцем (докладно тут: http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/037184 і тут: http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/037193). Обласна організація "Свободи" планує пікетувати найближчу сесію міської ради з метою примусу міського голови Звенигородки до виконання законів та врахування інтересів громади.
На завершення свободівці відвідали Чернечу гору в Каневі, де поклали квіти до підніжжя пам'ятника Тарасові Шевченку на його могилі. Також присутні свободівці зачитали вірш Тараса Шевченка "І мертвим, і живим і ненародженим…", де кожен зміг зачитати по декілька рядків і тим самим відчути, як синхронно, в унісон, б'ються серця побратимів, поєднані поезією Шевченка та бажання здійснювати заклики Великого Кобзаря. Варто наголосити, що перед тим, як націоналісти піднялися на гору, якийсь чоловік у формі охоронця намагався не пустити свободівців із партійними прапорами, мотивувавши це тим, що "нє паложено". Проте на українофобські сентенції чоловіка ніхто не зважив.
Біля підніжжя пам'ятника Шевченкові на Чернечій горі виступив народний депутат України Юрій Сиротюк, який дав оцінку тим діянням, які чинила у цей день влада, намагаючись перешкодити громаді, націоналістам вшановувати Шевченка.
"Важливо для всіх нас, щоби ми відповідали тому, якими мають бути українці. Адже саме Шевченко свого часу довів, що українці – не нація свинопасів, а нація козаків. І довів це на власному прикладі, бо хоч і був кріпаком, невільником, проте зміг вирватися із тенет рабства, бо був насамперед вільний духом. Ми не маємо дати перетворюватися нашій нації з козаків на свинопасів, про що так мріє чинна влада на чолі із "межигірським" президентом. Для того, щоби ми могли називатися українцями, ми маємо повсякчас звірятися із Шевченком – чи діємо ми так, як має діяти вільна людина – козак, чи маємо ми такий дух, чи виховуємо ми так дітей.
Кріпацтво скасували 152 роки тому, а представники влади досі відчувають себе покріпаченими, оскільки сліпо і по-рабськи виконують все, що їм накаже вище керівництво з Межигір'я. Найгірше те, що вони намагаються й громаді нав'язати оцю рабсько-совєцьку ідеологію. Проте українці вже розібралися, що таке добро і що таке зло. Великий внесок у цю справу зробив саме Тарас Шевченко" – зазначив Юрій Сиротюк.
Наприкінці присутні виконали державний славень України та вшанували чин Олекси Гірника біля пам'ятного каменя на місці його загибелі.
Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода" |