Вкрадена мрія
Віктор Янукович вкрав європейське майбутнє українців.
Тому, що Янукович більше нічтого не вміє робити як тільки красти.
І він більше не може не красти.
Він був покликаний історією, але все обернулося фарсом в українському стилі. Україна, яка провела більшу частину своїх 22-вох років в якості незалежної держави яка плаває між Росією та Європою, нарешті, здавалося стали на шлях до Європи. Віктор Янукович, президент, який намагався сфальсифікувати вибори у 2004 році, цього разу грав роль державного діяча в історичній місії. Спектакль мав бути завершений 29 листопада з підписанням угоди про асоціацію між Україною та ЄС.
Доля стала занадто важкою для Януковича: за тиждень до саміту, він переписав сценарій. Він зупинив переговори з ЄС, і звернулися до Росії, що викликало масові протести з боку українців, які відчувають, що їх майбутнє вкрадене.
Янукович звинуватив Росію в економічному тиску, а Європейський Союз у скупості. Він стверджував, що не очікував, що Росія доведе до кінця свої погрози запровадити санкції щодо українського імпорту, хоча пан Путін ніколи не давав йому приводу сумніватися в рішучості Кремля. Янукович викликав сміх з його спробою виправдати свій розворот у зв'язку з необхідністю захисту вразливої групи громадян, та схвильований з приводу долі приватного бізнесу. Петро Порошенко, бізнесмен і прихильник європейської інтеграції України, чий експорт цукерок до Росії сильно постраждав, каже, що його бізнес страждає більше від набігів податкових служб України, ніж від санкцій Росії. Насправді, одна з головних причин, чому багато олігархів підтримують підписання договору між Україню та ЄС - вони вбачають це як захист від Януковича.
Зміна курсу Януковичем приголомшила європейців. Не слід було цього робити. Його перший крок у бік Європи не був стратегічним вибором заснованим на довгострокових інтересах своєї країни. Все було засновано на короткострокових інтересах Януковича і його сім'ї, які, на відміну від економіки України, процвітають. На зустрічі з редакторами пана Януковича запитали: "який слід вибрати шлях Україні?". Його відповідь була: "мабуть, шлях грошей".
Українська економіка на межі банкрутства, а президентські вибори в 2015 році потребують великого фінансування. Це стало важливішим від стабільності в економіці. Перемога на виборах - то є питання життя і смерті для Януковича. Якщо він не переможе, він може втратити не тільки своє багатство, але й помінятися місцями з Юлією Тимошенко, колишньою прем'єр-міністром і його головною конкуренткою, яка зараз перебуває у в'язниці. Підпис угоди з ЄС, надає Януковичу шанс перемогти опозицію справедливо, але він, мабуть, вважає за краще випробувані методи. Методи фальсифікації та придушення інакомислення.
Не бажаючи запуску економічної реформи, скорочення витрат та приборкання апетитів його шайки, пан Янукович приступив до торгівлі найціннішим активом країни: геополітичним становищем України. "Переговори з ЄС були аукціоном. Це була позиція сутенера, який пропонує Україну на продаж", говорить пан Порошенко. Янукович дав зрозуміти, що, якщо Європа хоче сучасну, демократичну Україну, за це потрібно платити. Його ціна була $ 160 млрд. до 2017 року.
Європейські політики були приголомшені таким шантажем; Путін здавався щасливим торгівцем. Поки не зрозуміло, про що Путін та Янукович домивилися під час їх таємної зустрічі на початку листопада. Угода, як кажуть, включає більш дешевий газ, кредити і прибуткові бізнес контракти, але це чутки. В Києві була вимога, що до приєднання України до пропонованого нового Митного союзу з Росією. Путін переконав Януковича дистанціюватися від ЄС. Хоча це не є кращим фіналом для Януковича. Для нього краще утримуватися від вступу до будь-якого табору, продовжуючи тягнути волинку нової пропозиції триходових переговорів.
Для збереження обличчя може бути підписана асоціація з ЄС, але крах самої Угоди може обернутися благом для європейців. Об'єднання з Януковичем, який ніколи не буде виконувати її вимоги, приведе до розчарування і взаємних звинувачень, допомагаючи Януковичу в 2015 році. Зрив підписання привів до тиску на Януковича від передових представників українського середнього класу, які вважають, що їх майбутнє було викрадене, а їх мрії знищенні. Переляканий спогадами 2004-го року, пан Янукович може спробувати розправитися з опонентами, але час працює проти нього.
24 листопада десятки тисяч українців вийшли на вулиці на підтримку європейського курсу України. Протести були заплановані і після саміту ЄС. За дев'ять років після Помаранчевої революції не були реалізовані обіцянки. Протести молодого покоління спрямовані як проти Януковича, так і проти всього політичного класу. Для них вибір між радянським минулим і європейським майбутнім не підлягає обговоренню.
|