Анатолій : 30 червня 1907 року народився Герой України Роман Шухевич
Новость от Anatoliy Tkachenko
30 червня 1907 року народився Герой України Роман Шухевич
Роман Шухевич народився у Львові 30 червня 1907 року. Його дитинство пройшло у містечку Краківці Яворівського повіту на Львівщині. Там же закінчив народну (початкову) школу. З 1917 по 1925 роки навчався у філії Львівської Академічної гімназії. Під час навчання Роман мешкав у Львові у своєї бабусі Герміни Шухевич, де і познайомився з тодішнім командантом УВО Євгеном Коновальцем.
Роман Шухевич поступив до Львівської політехнічної академії на державно-мостовий факультет. У 1928-1929 роках відбуває військову службу в польській армії. Як студента його зразу ж направили у старшинську школу підхорунжих, але через деякий час звільнили з причини політичної ненадійності. У 1934 році закінчив університетські студії зі званням інженера.
Будучи членом пластової організації, вже в старших класах гімназії мав зв’язки з членами УВО. Після навчання одразу ж включився до діяльності УВО. У 1926 році за наказом Начальної Команди УВО виконав атентат на польського шкільного куратора Станіслава Собінського.
Через два роки після створення ОУН у 1930 році Романа Шухевича призначено бойовим референтом Крайової Екзекутиви. Під його керівництвом у Галичині у відповідь на пацифікацію відбулися масові саботажні акції, організовано цілу серію експропріаційних нападів. Найголовнішим бойовим актом ОУН у 1931 році було вбивство польського посла до Сейму Тадеуша Голуфки, яке звісно ж організував бойовий референт КЕ ОУН Роман Шухевич-Дзвін. У червні 1934 року у зв’язку з вбивством міністра Б.Пєрацького поліція провела масові арешти. Після звільнення з концтабору у 1938 році у м. Хусті разом із провідними членами ОУН Р.Шухевич створює Генеральний штаб Національної оборони Карпатської України.
Із початком війни у 1939 році в Україні створено цілком нову політичну ситуацію, що вимагало нових форм боротьби за державну незалежність. Весною 1941 року Проводові ОУН вдалось домовитися з верховним німецьким командуванням про вишкіл української військової частини (Український Легіон). Р.Шухевич добровільно погодився очолити один із підрозділів з розрахунком, що у майбутньому Легіон може стати базою для формування української армії. Після проголошення 30 червня 1941 року Акта відновлення Української держави весь Провід ОУН було арештовано німецькою владою. Роману Шухевичу вдалося уникнути ув’язнення.У 1943 році на ІІІ Надзвичайному Великому Зборі ОУН його одноголосно було обрано Головою Бюро ОУН і призначено головним командиром УПА.
З метою об’єднання й консолідації всіх національно-державницьких сил українського народу в боротьбі за державну незалежність України в липні 1944 року з ініціативи ОУН і УПА та особисто Романа Шухевича, скликано Великі Збори, на які прибули представники діючих в Україні політичних організацій та середовищ, в результаті нарад створено Українську Головну Визвольну Раду. Виконавчим органом УГВР став Генеральний Секретаріат, Головою якого обрано Романа Шухевича-Лозовського. Його також затверджено на посаді Секретаря Військових справ і Головним Командувачем УПА.
Роман Шухевич – одна з найвидатніших постатей національно-визвольної боротьби 30-50-х років. Символ героїчної боротьби за УССД. 5 березня 1950 року він загинув героїчною смертю у підпільній хаті у с. Білогорща біля Львова під час бою з московськими окупантами.
Cоветско-украинская война
Сразу после того, как в 1944 году в Украине советские оккупанты полностью заместили собой немецких, продолжилась советско-украинская война. Против ОУН и УПА Москвой в Украину направлялась целая армия войск НКВД и КГБ СССР не только в западные, но и в её восточные регионы.
Всего российско-большевистскими оккупантами в 1945 году в Украину было направлено: во Львовскую область - 1 стрелковая бригада, кавалерийский полк, 5 стрелковых батальонов, в Ровенскую область - 2 стрелковые бригады и 4 отдельных батальонов, в Волынскую область - стрелковую дивизию из трех полков, отдельный стрелковый батальон НКВД и т. д.
Но дивизии и бригады советских войск в борьбе с украинцами оказались не очень эффективными. Тогда Москва отправила в украинские леса свыше 150 специальных отрядов НКВД под видом УПА. Их преступления, несмотря на рассекреченные архивные документы, и сегодня выдаются российской пропагандой за "зверства УПА".
Жители юга Украины и Бессарабии спасались от Голода 1946-1947 гг. уходя в Западную Украину, в районы, где действовала УПА, защищавшая людей - свободных украинских земельных собственников от российских люмпенов, большевиков и колхозов. После советско-немецкой войны тысячи опухлых "бассарабов" - жителей Бессарабии, Одесской, Херсонской и Николаевской областей, - облепив вагоны как мухи, спасались от голода на Западной Украине, где действовала УПА. http://ipvnews.org
Сайт "Свобода слова" - ipvnews.org - с 2010-го года очень сильно бьется российскими спецслужбами - и он хорошо защищен тоже. Поэтому смотреть его желательно с хорошей защитой (особенно людям с нелицензионкой). Если таковая, то смотрится Интернет-Эксплорером или браузером "Айрон" - srware.net (на основе Хрома). Или другим "хромом". А на лицензионной Виндоус - все нормально. Но просматривать страницы желательно имея мощный компьютер (не старый) - трудно грузится (по нуждам безопасности сайта).